Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktusz tartására tanácsok,...

Kaktusz tartására tanácsok, ötletek?

Figyelt kérdés
Kb egy éve kaptam egy kaktuszt és 3 aloeverát. Soha az életben nem volt még növényem. Nem gondoltam volna, de szerelmese lettem a kaktuszoknak. Viszont síkhülye vagyok hozzájuk :D A kaktuszon jött egy csomó új hajtás, azokat szétültettem, most van 6 db. A 3 aloéból kettő a kipusztulás szélén volt, aztán sikerült őket visszahozni az életbe, de elég hülyén nőnek :D Szeretnék új kaktuszokat venni a meglévők mellé. Milyet ajánlotok? Szeretném ha viszonylag sok lenne és sokfajta, az sem baj, ha nagyobbak.
2016. dec. 2. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj be egy antikváriumba és rengeteg magyar nyelvű szakkönyvet találsz. Csak akkor érdemes ilyen hobbinak hódolni, ha nyáron ki tudod tenni kertbe vagy teraszra, ahol sokkal több fényt kapnak, mint szobában és a bőséges csapadék ellátásnak köszönhetően a növekedése is fokozottabb lesz, mint szobában tartásnál. Télen viszont nagyon világos, ám kellően hűvös helyen (1-10 fok között) tudod tartani.
2016. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jól írja, csak azt nem, hogy világos hely kell télen, hideg helyen a kaktuszoknak. Az aloének világos kell, de a kaktusz ilyen hűvös helyen, teljesen száraz tartással vaksötétben is elvan, ha ilyen telelőhelyed van. Az MKOE egyik vezetőségi tagja mondta vagy 20 éve, azóta én is kipróbáltam. A kaktusznak csak akkor kell világos, ha 15 fok körül telel. (Ennél melegebb helyen semmiképpen nem szabad huzamosabb ideig tartani, mert ronda lesz, megnyúlik.)

A sarjakat kár volt szétültetni, az ilyesmiben az a szép, ha bokros. Egyformából minek van sok darabod?

[link]

2016. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Napfényes helyen és kevés locsolással. Ennyi.
2016. dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én irtózatosan nagy Kaktusz fan vagyok. Egy könyvet ajánlok neked, nem többet. "Pappné Dr. Tarányi Zita: Kaktuszok és pozsgások ápolása gyakorlati útmutató"

Alexandra könyvesboltban 800-900Ft

Mindent leír egyszerűen.

Ami fontos, és az átlag kaktuszokra jellemző:


-ne legyen 10-15C°-nál alacsonyabb levegőn tartva

-Sok fényt igényelnek

-hajlamos a rohadásra(túlöntözés miatt)


Emellett októbertől áprilisig teleltetni kell, vagyis az öntözést fokozatosan szinte teljesen lecsökkenteni.


Sok sikert kívánok a továbbiakban a kaktuszoláshoz!


Üdv: Egy amatőr kaktuszgyűjtő 12/L

2017. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amellett, hogy köszönöm a tippeket, annyira örülök, hogy vannak még olyan fiatalok, akik tudnak helyesen írni, választékosan beszélni és udvariasan viselkedni. Köszi :)
2017. jan. 2. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!