Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e ősszel rózsát szaporít...

Lehet-e ősszel rózsát szaporítani, szárról? Van egy gyönyörű tearózsám, sajnos elég öreg tő. Szeretném szaporítani. Tavasszal próbálkoztam, de a nagy hőség miatt, mind kiégett. Most ősszel, próbálkozhatok?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak ősszel szoktam .
2017. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy soha nem sikerül, de azért ősszel szoktam. :)

A tél folyamán garantáltan nem fog gyökeret hozni.

Jobban jársz, ha nyáron csinálod, közvetlenül elvirágzás után.

Félárnyékos helyre kerüljön, üveg alá, és öntözd gyakran.

2017. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ősz a legjobb neki, bár tavasszal is meg lehet próbálni.

A nyár a legnagyobb butaság, semmi ilyíesmit nem telepítünk nyáron.

Télen tényleg nem nő, de nem is télről volt szó, hanem őszről!

Októberben-novemberben szokták árulni a kertészetekben, boltokban is a rózsatövet, nem véletlenül.

Nem januárban kell neki gyökeret fejleszteni, hanem október-novemberben.

Utána nyugalmi állapotban lesz, mint minden más.

Az október-novemberi tajmenti fagyok a földben nem okoznak gondot, mert ezek csak talajszint feletti fagyok. A gyökér ehhez képest melegben van, tud fejlődni. Ha nincs elég természetes csapadék, be is kell locsolni néha.

Most vágj le néhány darabot, a legjobb időpontban kérdezted.

Boríts rájuk egy nagyobb befőttesüveget, ami tartja a hőt és biztosítja a páratartalmat, valamint véd majd a nagyobb fagyok ellen is.

Sajnos a 100%-os siker sosem garantált, majd csak egy fél év múlva derül ki, hogy sikerrel jártál-e.

2017. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,jó,hogy időben kérdeztem:)
2017. okt. 8. 05:53
 5/7 anonim ***** válasza:

# 3


Esetleg elolvashatnád a kérdést.

Nem ültetni akar rózsát, hanem dugványozni. Vagyis, egy gyökér nélküli szárdarabot ledugni a földbe. Aminek ősszel nincs értelme.

2017. okt. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hiaba tamadsz ilyen flegman, a dugvanyozasnak is az osz a legjobb. Van meg 2 honapja meggyokeresedni.
2017. okt. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Telepítésről írtál meg rózsatőről. Vagyis, nem olvastad el a kérdést elsőre, ezért hívtam fel a figyelmedet.


Ilyenkor már minden befejezi a növekedést (elég kinézni az ablakon), tehát értelme nincs a dugványozásnak.

A talaj most már csak 10-13 fokos lesz a jövő héten (megnéztem), utána még hidegebb, 20 fok alatt nem nagyon lehet várni gyökeresedést. Egy csupasz szárdarab indul neki a télnek. A rózsa sokat kibír, lehet, hogy túléli, és tavasszal majd kigyökeresedik, de azért direkt így nekiindulni, hááát...

Akkor már a február végi dugványozástól is több sikert lehet remélni.


Mint írtam, a bevált, általánosan használt módszer a nyári dugványozás, augusztus közepéig bezárólag.

Keresel egy szárat, ami épp elhervadt. Az ilyen már elég érett, de még nem kezdett hajtani.

Levágod róla a virágokat, és a virágok alatt lévő 20-30 cm-t használod.

A felső 1-2 levelet meghagyod, a többit tőből levágod.

Valami árnyékosabb helyen felásol egy kis részt, ott földbe szúrod a rózsaszárat, hogy csak a levél legyen ki. Jól beöntözöd, kissé le is nyomkodod, és egy befőttes üveget borítasz a tetejére. (Flakonnal az a baj, hogy elviszi a szél.)

Rendszeresen öntözgeted, az üveghez nem kell nyúlni. Tavasszal végleges helyre ülteted.

Jól csinálva 100 % körüli az eredményesség.

2017. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!