Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csili paprikát szeretnék...

Csili paprikát szeretnék termeszteni, kb mennyi termést tudnék elérni egy 8 négyzetméteres üvegházban?

Figyelt kérdés
Paprika krémet szeretnék belőle majd csinálni.
2017. okt. 22. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Neked is jokor jut eszedbe!
2017. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg lesz.

Én csak egyetlen paprika magjait szórtam a virágládákba a muskátlik mellé, és annyi kb. fél méter magas tő lett, hogy szinte nem látszottak a muskátlik.

2017. okt. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8 négyzerméter nagy hely. Fajtától függően fél métertől 1.5 méter magasra megnőnek, 10 bokor simán elfér, polcosan 15. Ha elég napfényt (mesterséges napfény is), magas hőt, párát és vizet kapnak, lesz pár kiló chilid. A palántázás kissé macerás így hogy meg kell teremtened a körülményeked mert kint se hő, se napfény se pára, de ezt bizonyára tudod, és a magok fele fog csak kirügyezni.
2017. okt. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Az 1-s mindent elmondott, drága lesz az-a paprika krém.
2017. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem most akarom elültetni. Most akarom csinálni az üvegházat :D
2017. okt. 23. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne gondold, hogy egy 8 m2-es üvegházban lényegesen több paprikád lesz, mint 8 m2 szabad földben. Ahhoz magas légterű üvegház kellene, nagyobb méretben, meg profi műtrágyázás, öntözés, szellőztetés, na és természetesen permetezés.


A mennyiség fajtától függ.

Nekem "macskap öcse" paprikáim vannak, igazából még soha nem mértem meg a termést, mert felfűzve áruljuk, de éves szinten talán 3 kg terem m2-enként, folyamatos szedés mellett.

2017. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
attól függ, mekkora cserépbe ülteted és mekkorára hagyod nőni őket :) https://www.youtube.com/watch?v=URPPQi903ZY
2017. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!