Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti szegély lerakása,...

Kerti szegély lerakása, hogyan tudom elérni azt, hogy vizszintesen legyenek a szegélyek és ne dőljenek se be sem pedig kifelé?

Figyelt kérdés
Beton duofix szegélyről van szó és, hogy nehezebb legyen kanyargósan kell lerakni.

2017. okt. 13. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl. nézed a szemeddel, hogy függőlegesen álljanak?

Őszintén mondom, nem értem, mi ezzel a problémád.

Kiásod neki az árkot, egyik kezeddel tartod a szegélyt, másik kezeddel meg raksz mellé egy kis földet, aztán két kézzel a teljes mennyiséget. Lenyomkodod, hogy tartson. Ha öntözés után kissé megdől, akkor visszaigazítod, és nyomsz mellé még földet.

A szintezést meg egy nagyobb vízimértékkel, vagy akár egy deszkával is meg lehet oldani.


Utólag csak akkor dől meg nagyon, ha nem jól rakod le, és nagyon nagy része áll ki a földből.

2017. okt. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
No,akkor már mindent tudsz,neki lehet állni .
2017. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csaj vagyok
2017. okt. 13. 23:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy látom, mintha kicsit felfelé mennének a kövek, mármint nagyobb rész áll ki a földből a közepétől viszont a vizszintező meg pont középen van
2017. okt. 13. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha a föld szintje lejt, a szegélykő meg vízszintesen halad, akkor az tényleg azt eredményezi, hogy az egyik részen kintebb állnak a kövek. De hát fogsz egy mérőszalagot, és megméred, a tetejétől a földig. Ha csak egy kisebb részen van pár centi különbség, akkor nem kell átrakni, hanem csak teszel oda még egy kis földet.
2017. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!