Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen fajta kaktusz?...

Ez milyen fajta kaktusz? Valaki segítsen pls!

Figyelt kérdés
[link]
2017. okt. 28. 19:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2017. okt. 28. 19:02
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Pozsgafa.

Sokan - helytelenül - majomkenyérfának ismerik.

2017. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez lemaradt:)

[link]

2017. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hat biztos az :D

En ma egy kaktuszos nenitol vettem

2017. okt. 28. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát annyiban hasonlít a kaktuszra, hogy pozsgás és eléggé igénytelen. Legyen benne sok örömöd!:)

Kijelöltem neked a linken a gondozásáról egy cikket, érdemes elolvasni.

2017. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. okt. 28. 19:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Garantáltan nem pozsgafa vagy majomkenyér.

Kaktusznak meg főleg nem kaktusz.

Valamilyen pozsgás növény, szerintem valami Echeveria, esetleg Sedum.

Mindkét csoportnak rengeteg tagja van, nagyon különböző kinézettel és habitussal.

2017. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kapd már elő a szemüvegedet 7-es! :D

Még csak nem is hasonlít az általad írottakra!

Ez bizony pozsgafa!

2017. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy ezt bárki pozsgafával tudja összetéveszteni. Talán valami apró kijelzőjű telefonon nézed? Akkor, ajánlom, nézd meg monitoron is.

Én nem azért írtam a két növénynemzetséget, mert valami netes képen hasonlítanak hozzá. Hanem mert értek hozzájuk, van is belőlük nekem vagy 15-20 fajta.

Gondoltam, hogy majd valaki beüti a gugliba őket, és az első találatok nem hasonlítanak, ezért is írtam, hogy mind kinézetben, mind habitusban nagyon különböző növények fordulnak elő mindkét növénynemzetségben. Konkrétan tudom, hogy mindkét csoportban vannak a kérdezetthez hasonlók, csak már keresgélni nem volt időm, mert mentem dolgozni.


Jobban utánanézve, ez inkább Sedum lesz, ezt mondhatjuk 100 %-ra.

A pontos fajt nem tudom, valami pozsgáskedvelő oldalon talán meg tudják mondani.

Lehet, hogy Sedum nussbaumerianum kissé fényszegény környezetben nevelt példánya, ami máshol így néz ki:

[link]

vagy így:

[link]


Na persze, ha ezt a nevet is beütöd a gugliba, akkor a legtöbb találaton sárgás-pirosas növényeket fogsz látni.

Ennek két fő oka van: egyrészt minden növényfajnak sok kultúrváltozata van, másrészt meg szabadban, napon tartva jönnek elő a színek igazából, üveg mögött zöldebbek lesznek a Sedumok.

Itt például azt lehet megnézni, hogy mennyivel másképp mutat a Sedum adophii a szabadban, mint üveg mögött nevelve:

[link]

2017. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Ez a válaszod és a küldött képeid már meggyőzőbbek.:)

2017. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!