Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az egész évben termő málnám...

Az egész évben termő málnám nagyon szép, kordonra vezettem. Még most, okt. végén is hozza a termést, persze, már nem érik be. Sajnálom tőből elvágni, de nem tudom mit hagyhatnék meg, hogy jövőre is teremjen? Meghagyhatom a kordont?

Figyelt kérdés

#málnakordon
2017. okt. 31. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A termő ágakat kell a tövénél metszeni, nekem legalábbis így tanították és így csinálom évtizedek óta.
2017. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van egyszer termő málnád? Ha van, akkor ezt ne sajnáld tövig vágni, mert az egyszer termők finomabbak, ez pedig kevesebb másodtermést fog hozni (az új hajtásokon), ha meghagyod az idén termő vesszőket.

Azért kell tövig vágni, hogy csak az új hajtásokon legyen termés, és ott nagy mennyiség.


Ha nincs egyszer termő málnád, akkor viszont hagyhatsz meg valamennyit. Semmiképpen ne annyit, mint az egyszer termőkből hagynál, még felét se, mert akkor gyengébbek lesznek az új hajtások, és kevesebbet fognak teremni.

Én úgy szoktam, hogy tövenként 1-2 db 70 cm-es-t hagyok meg, erősségtől függően, ezeket kötözni se kell, megállnak saját lábukon. (Ha elhajlanának, akkor túl gyengék, ne hagyd meg.) Ezeken lesz valamennyi korai, aztán meg az erős másodtermés az új hajtásokon.

Nekem sok és sokféle málnám van, a folytontermőkön csak azért hagyok ilyen rövid vesszőket, mert egy héttel korábban kezdenek teremni, mint az egyszer termők.

2017. okt. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!