Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról szeretnék citromfát...

Magról szeretnék citromfát ültetni, tudnál segíteni?

Figyelt kérdés
ketté vágtam a citromot,kezembe van 5-6 darab nyálkás mag, idáig okés,de innen hogyan tovább? akinek van tapasztalat légyszi irjon,hogy ültessem,milyen talajba,mennyi idő alatt hajt ki? nagyon megköszönném a hasznos tippeket
2010. máj. 30. 17:30
 1/5 anonim válasza:
100%

Közepes cserépbe, a mag méretével megegyező mélységbe, sima virágföldbe csak úgy nyomkodd bele őket. Tartsd egyenletesen nedvesen és nagyon hamar ki fognak hajtani. Amikor már van 2-3 levélpárjuk, egyenként külön cserépbe kell őket ültetni, hetente citrustáppal kényeztetheted őket, sok-sok napfény, nedves föld csodákat tesz! Ha nagyon nyurga, vissza kell csípni a hajtását, akkor elkezd bokrosodni, erősödni (közben nőni is fog, ne aggódj, csak dúsabban, erősebben).

Viszont fontos tudni, hogy nem fog teremni, csak ha később, erősebb növényként beoltatod egy termő fácska ágával. Kertészetekben szívesen segítenek.

2010. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Nem nagy ördöngősség,ki kel könnyen a mag,de nem érdemes foglalkozni vele.A kertészetekben is inkább azzal segítenek,hogy vegyél egy kész oltott citromfát,minthogy oltogatnák neked a vad citromfacsemetédet,vagy ágat adnának.
2010. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Először is tegyél vattát egy tejfölös pohárba,engedj bele vizet és így gyökereztesd ki a magot.
2010. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,kipróbálom, de most a magot csíráztassam vagy egyből dugjam földbe úgy ahogy van? vagy ez mind1?
2010. jún. 1. 18:37
 5/5 anonim válasza:
100%
Én kb. 3-4 éve ültettem, nagyjából 1-2cm mélyre egy közepes cserépbe, és rátettem a cserépre egy üvegdarabot, hogy megfelelő legyen a levegő páratartalma a cserépben. Pár hónap után kihajtott, a legnagyobb most már 1.9-2méter magas, viszont csak vad citromot teremne, de én beoltottam 2 évesen.
2012. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!