Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kié a kerítés? Ha az utcán...

Kié a kerítés? Ha az utcán állok, akkor az első és a jobb oldali kerítés az enyém. De mi van a hátsó kerítésemmel, amennyiben az egy olyan telektulajdonosé, akinek az a bal kerítése?

Figyelt kérdés
(Nem saroktelkem van, hanem a jobb oldali szomszédom a saroktelkes, és neki a másik szomszédja az az ember, akivel nekem van a közös kerítésen. )

2017. nov. 18. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
???
2017. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
A kerités azé,akinek a telkén van .Mindegy hogy honnan nézed. Kerités épitése nem kötelező már .Az épit,akinek fontos .
2017. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

butaságot ír a második.

lehet, hogy vannak eltérő önkormányzati rendelkezések, de ez akkor is baromság.

nem azé, akinek a telkén van, mivel általában telekHATÁRon van, két szomszédos telek esetében.

Kedves második: meg van szabva, hogy mely oldalt kell neked csinálni, és melyiket a szomszédnak.

Akár fel is jelentheted, ha nem gondoskodik kerítésről.

ugyanis nem igaz, hogy nem kell.

én falun lakom, és nem olyan régen büntette meg az önkormányzat az egyik ismerőst, kb 5 éve vették a házat félkész állapotban, ők fejezték be. van arra vmi szabály, hogy a lakhatási engedély kiadása után mennyi türelmi idő van a kerítésre. gondolom, hogy ez meglévő házakra is vonatkozik.

2017. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem lehet kötelezni senkit kerítés építésre, csakha ok van rá.

Pl állatokat tartanak...

Felénk.


Egyébként a hátsó szomszéddal fesesbe van a kerítés, szóval megegyezés kérdése.

Ha nem tudtok, akkor az csináltat, aki hamarabb megunja a hiányát.

2017. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%

de lehet, mert ez határolja el a magánterületet a közterülettől.

nem kell ehhez állatot tartani.

akiket írtam, hogy megbüntettek, egy fiatal házaspár, se kutyájuk, se macskájuk.

mellettük van ház, de mögöttük üres telek van, nem is tudod, emddig tart az ő telkük.


lehet, hogy még nem hallottál ilyen történetet a lakhelyeden. bevallom, én sem hallottam még ezelőtt ilyen büntetésről.

de ez nem jelenti azt, hogy nálatok nincs ilyen rendelet.



igen, azt én is megtaláltam, hogy a hátsó kerítés közös.

de ezt úgy értelmeztem, hogy akkor, ha a másiknak is a hátsó kerítése az a bizonyos szakasz.

viszont ha neki oldalsó, akkor már borul a dolog.

mert ugye elég gyakori az, hogy két párhuzamos utcára nyílnak a telkek, és középen kb felezve van a földterület, tehát közös a hátsó telekhatár. ilyenkor egyértelmű a dolog, ha az egyik meg is építi, követelheti a költségek felét. de ehhez pereskedni kell rosszabb esetben.

viszont ha a te hátsó kerítésed az ő bal kerítése, arra nem találtam semmit. valószínüleg megegyezés kérdése, de hogy bíróság ehhez mit szólna... a francnak lenne kedve ezen idegeskedni meg perköltséget fizetni, hogy esetleg azt hozzák ki, hogy közös...mindezt több év után, mikor az a kerítésszakasz kb 100 ezerből kihozható még akkor is, ha betonozva van az alja. :S

2017. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

amúgy írd meg a településedet, ráérek... :)

megpróbálok rákeresni, h van-e fent az önkormányzatod oldalán bármi erről a témáról.

2017. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Közterület és magénterület közti kerítésről nem tudom, de oldalsó, hátsó kerítésre nem lehet kötelezni senkit.

Vagyis 1-2 éve ezt mondta a jegyző.

2017. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

ezt mondta xy... hát ez nem vmi ütős indok.

erre majd ne nagyon hivatkozz sehol!

és persze ha ő mondta, akkor örökre úgy marad, biztos nem szokott az önkormányzat semmit változtatni nálatok, igaz?

mindegy, ne is írd le a várost, még a végén kiderülne, h tényleg kell kerítés.

(nem 100%, hogy így van, de legalább felajánlottam, h segítek kideríteni,

úgyis netezek egész nap... és akkor legalább nem csak találgatnánk, hanem tudnánk az igazat. de mindegy, hagyjuk.)

2017. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Kedves 63%-os valamilyen jogszabályt tudnál felmutatni arról, amiket írsz? Vagy csak lököd az általad hitt elképzelést?
2017. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem két sör között mondta, hanem hasonló probléma miatt jött ki a telkünkre...
2017. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!