Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegzek, ha a vakond...

Mit tegzek, ha a vakond kitúrja a virághagymát?

Figyelt kérdés
Rendesen körbetúrta a vakond az összes kis területet, ahova nárciszt és tulipánt tettem. Kissé dühítő. Az egész kert olyan, mit egy háborús övezet. Mit tudok tenni, hogy ez többé ne fordulhasson elő?
2017. nov. 29. 07:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, felcserélődött az y és z.

Mit tegyek? Ez a kérdés.

2017. nov. 29. 07:07
 2/14 anonim ***** válasza:
Talaj fertőtlenítő
2017. nov. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmit.
2017. nov. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A talajfertőtlenítő nem csak rovarokra van?


Semmit?

Biztos van, akinek 70 földkupac birodalma tetszik. Én inkább kertre szavazok.

2017. nov. 29. 07:46
 5/14 anonim ***** válasza:

A vakondot elriasztani nem lehetséges. Bármilyen dologról (növény, sörösüveg, gázolajos rongy, ultrahangos-napelemes szerkezet, stb.) olvasható olyan saját tapasztalat a neten, ha rámész a témára, hogy konkrétan kitúrta a vakond.

Persze, az is olvasható, hogy hatásos volt, de ezek inkább csak véletlenek voltak, mondjuk a szomszédban több gilisztát talált.

(A talajfertőtlenítő hatása is ezen alapul, pár tízezer Ft értékű talajfertőtlenítő kiszórásától a giliszták elpusztulnak, és a vakondgyík elpártol a szomszédhoz. A hiedelemmel szemben, a vakond fő élelme nem a pajor, hanem a giliszta, ami egyébként kisebb mennyiségben hasznos a kertben.)

Legfeljebb a riasztó dolgok miatt az adott járatot betömi a vakond, és egy méterrel odébb folytatja. De pár hét alatt hozzászokik bármihez, és visszatér az első helyre is.


Ha nagyon zavar, akkor csak a drasztikus módszerek jöhetnek szóba.

Hasonló okokból én már többféle csapdával megpróbálkoztam az évek alatt, de kizárólag ez működik:

[link]

Hátránya, hogy nem valami időtálló.

Több gyártó csinálja, de mindegyik egy rézzel futtatott acéldrót, ami egy hónap földben állás alatt szétrozsdásodik, és már nem csapódik, mert a rozsda felérdesíti a csúszófelületeket.

2017. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
A vakond védett állat, nem szabad csak úgy pusztítani. Ki lehet önteni, mint az ürgét, vödörbe összeszeded és kiviszed valami mezőre. De most ne foglalkozz ezzel, mert télre jó mélyre leástak.
2017. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző:

A vakond nem alszik téli álmot, télen is ugyanannyit ás, mint bármely más évszakban. Legfeljebb a mélyre húzódó gilisztákat követve, nem közvetlenül a felszín alatt ás, hanem valamivel mélyebben. Viszont így nem tudja megemelni a felszínt, hanem kénytelen vakondtúrások formájában felszínre juttatni a földet. Ezért csinál télen több kupacot, mint nyáron.


A vakondot nem lehet kiönteni.

Nyilván te még nem próbáltad az erkélyeden, de a mo-i talajok többségében a vakondtúrásokba gyakorlatilag 24 órán keresztül lehet nyomni a vizet, és nem lesz látszata, mert a repedéseken keresztül elszivárog.


Az utóbbi időkben eszméletlen módon elszaporodtak lakott területeken belül és kívül is.

Épp tegnap láttam ilyen területet, több hektáros méretben, friss túrásokkal:

[link]

2017. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És mit eszik a vakond?
2017. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Arra gondolsz, hogy ne legyen virág?

Ott is túr, ahol nincs. Utcán kívülről, virágoktól messze. Ház körül is mindkét oldalon ( sarokház).

A talajfertőtlenítőt kipróbálom.

Vakondűzők 2 hete vannak.

Köszönöm a kommenteket.

2017. nov. 30. 06:21
 10/14 anonim ***** válasza:

a napelemes riasztót nekem kitúrták, a sörösüveget is, a riasztó növény sárfüvet is, az élvefogó csőcsapdát is , kiönteni nem lehet, mert az ellen biztosítva van a járatrendszer kiépítésével és belül le tudja zárni a járatot


megoldás, a táplálékállatok ritkítása (igen, talajfertőtlenítővel) vagy a csapda

2017. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!