Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csak kerítéssel lehet távol...

Csak kerítéssel lehet távol tartani a kutyát a tujáktól?

Figyelt kérdés

Más mód nincs rá?

Pl. nem káros spray, amit nem szeret a kutya és ha körbefújnám a területet vagy hasonlóra gondolok


2010. jún. 2. 08:58
 1/6 anonim válasza:
28%

Hát én szeretem a kutyámat, de nálam bevállt, hogy szétedett két tuját, és le pisilta őket, én meg vissza vittem a szétbarmolt tujához és megszagoltattam vele a pisijét és elvertem,(persze nem hülyére)

Ezt úgy 2-3x eljátszottuk, meg egy jópár hétig minden ilyen akció után rövid láncra került, és megtanulta, hogy nemszabad.

Nincs sok gond így kerten belül vele.

Sétáltatásnál annál több, mert amíg pórázon van, addig figyel, de amint elengedem le se szar, és nem lehet parancsolni neki, mert tudja, hogy gyorsabb.


De nem baj, mikor elfut, én napokra kizárom az ajtón kívülre. Azt majd megtanulja, hogy emezt se szabad.


Persze sokmindent (ül áll fekszik...stb) meglehet neki tanítani kutya sütikkel vagy mi a lóf*sszal, de arrol hogy barmoljon, nem nagyon lehet "jutalom falatokkal" meg "jó kiskutya"-val leszoktatni.

2010. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ja, és nálam a "nem szabadot" érti, de azt is azért mert mikor rosszat csinált és megcibáltam, közbe ezt modntam neki erős hangsúllyal, hogy "neem szabad" vagy hogy "mit csináltál", és ez is működik.


Mosmár csak a póráz nélküli engedelmességre kell(ene) rászoktatni, Kár hogy az elektromos nyakörvet betiltották, azzal csak egy gomb nyomás lenne és rájönne, hogy ha elmegy távol tőlem, (és épp nem bot dobálósat játszunk) az fáj neki.


(ezt mondjuk megkéne kérdezni a vadászoktol, hogy, hogyan tanítják meg a kutyát arra hogy ne menjen el, persze annélkül hogy dagadtra tömném "juti falikkal")

2010. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rohadj meg, kedves első.
2010. jún. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még várok ötleteket, ha van :)

Kerítéssel nem szívesen rondítanám el a kertet, azért még reménykedem 1-2 jó tippben. De lehet nem lesz más választásom...

2010. jún. 3. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Macskajaj nevű díszcsalánt ültess a tuják elé.Ne zavarjon meg a neve,az igazi név coleus canina, de a magyarban macskajaj. Nézz utána, valamelyik kertészeti csomagküldőnél lehet kapni. Nem kell sokat venni, mert dugványozással lrhet szaporítani.Ha cserépben vagy ládában tartod akkor oda viheted a kertben, ahol szükség van rá.
2010. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, na erre vártam! :)

Meg is keresem rögtön!

2010. jún. 3. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!