Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen ágvágó ollót vegyek?...

Milyen ágvágó ollót vegyek? Erdőtisztítás, kökény, galagonya. Az áttétel legyen jó, kis erőfeszítés.

Figyelt kérdés
Ágvágó,olló
2018. jan. 4. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Olloval erdötisztitás?
2018. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon bejött. Nő vagyok, erőlködés nélkül elvágom vele a 4-5 centis ágat.

[link]

2018. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is rávágó-t javaslok, bár az előző szerintem nem az, hanem mellévágó. Mindenesetre ne az olcsóbb kivitelt válaszd, mert a cinkből készült üllők hamar eltörnek az olcsó termékeknél. 3-4 cm átmérőt még visznek (különösen, ha nedvdús az ág), vastagabbhoz már fűrész kell.
2018. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ilyesmi van, perfekt. Ha megnézed a fejét nem olyan mint egy nagy metszőolló, asszem ezt hívják rávágónak.

[link]

2018. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi ,jó tanácsok. Az egyes nem látott még erdőben kökényt,galagonyát,kecskerágót,meg Rósa caninát ?
2018. jan. 5. 08:18
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ilyen típusú vált be legjobban. Teleszkópos nyél + áttétel. Nem kell erőlködni, ha elsőre nem vágta el, engedsz egy kicsit a nyélen és a fej magától nagyobb áttételre vált. Nem hátrány az sem ha kihúzott nyéllel 3 méterre felérsz vagy távolabb állsz ne essen rád a tüskés levágott ágdarab.

2018. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Konkrét típus nélkül:

Igen, rávágó jobb, ha nem túl vastag ágakhoz használod, többnyire 3 cm-ig. Vastagban jobban megszorulhat, mert nem tud olyan könnyen szétnyílni az elvágott ág, mint mellévágónál.

Profi felhasználáshoz ne vegyél olyant, aminek a nyele kör keresztmetszetű. Az ovális sokkal erősebb.

Teleszkópos nyéllel a vastag ágakat is el tudod vágni, kivéve, ha nyakban meghajlanak... Ezért kell az ovális nyél. A nyakon (vágó részhez való csatlakozáson) kívül egyébként mindegy.


Nem értem amúgy, hogy miért minden gyártónál a fejhez csatlakozó rész a vékonyabb. Aki tanult mechanikát, az tisztában van vele, hogy a forgásponthoz minél közelebb vizsgáljuk, annál nagyobb a hajlító igénybevétel. Ahol fogjuk, ott már egész vékony is lehetne, viszont a fej előtt nagyon vastagnak kellene lennie.

Én már jártam úgy, hogy vastag ágat vágtam teljesen kihúzott nyéllel, és nyakban elhajlott.

2018. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!