Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültettem a tavaly egy diófa...

Ültettem a tavaly egy diófa csemetét, csak egy vastagabb vessző volt. Hogyan tudom metszeni, alakítani, hogy minél kisebb magasságú és szélességű koronája legyen? Helyszűke miatt.

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod, ki kell szedni, amíg könnyen lehet. Minden kertészeti könyv figyelmeztet, hogy kisméretű kertbe ne ültessünk se diófát, se cseresznyefát. Mivel bonsai-t nem akarsz és nem tudsz belőle csinálni, minél előbb kiszeded, annál jobb. Egy diófa hajtás évente akár 2 métert a nő. És nem egy hajtás tör majd elő.
2018. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Oltott diófa? Mert ha nem, várhatsz 20 évet, mire majd teremni fog.
2018. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon gyorsan megnőtt, a lombjaiból is le kellett vágni, mert a melléképület tetejét súrolták.
2018. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, nem tudod metszéssel visszafogni.

Ha egy felnőtt diófát visszametszel, akkor erősen fog hajtani.

Minél erősebben metszed, annál erősebben hajt.

Nálam volt olyan, hogy egy nagyobb ág letört a viharban, aztán a következő évben ott 3 méteres hajtások nőttek.

2018. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt hiszem oltott :) de idén kiásom és átültetem nagyobb helyre. Körülbelül mennyi magas lenne és milyen széles koronájú? tehát a törzsétől hány méterre nőnek el az ágai?
2018. jan. 11. 11:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Láttál tán már diófát? :)

Ez itt a képen 25 m körül van:

[link]

De általában valamivel szélesebbek szoktak lenni, mint amilyen magasak.

Nekem a 20 éves fám kb. 15 m magas, és 20 m átmérőjű. Magról van (madár szórta el, én meg az első őszön a telek szélére ültettem), idén 3 raschelzsák dió volt rajta.

2018. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
b+ megijedtem :)) valamit gyorsan tenni kell :))
2018. jan. 11. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!