Kezdőoldal » Otthon » Kert » Három cserép csodás hunyort...

Három cserép csodás hunyort vásároltam. Miként érhetem el, hogy a talaj, amibe nagy cserépbe átültetem őket, meszes legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy cserépbe teszem őket, hogy ne kelljen nagyon sokáig háborgatni őket. Kertem talaját nem bírják, több elpusztult. Most remek könnyű földet vettem, minden növény nagyon szereti de félek, nem eléggé meszes. Arra gondoltam, tojáshéjat darálok porrá, ki is sütöm, hogy könnyebben felszívódjon, és a földbe keverem. Vajon jó lesz-e így?

Fűtetlen helyiségben tartom őket tavaszig.



#hunyor #talaj meszezése
2018. jan. 11. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Porrá tört tojáshéjjal.A tojást legalább hetente használod,ezért a héja mindég kéznél van.A lassú mész kioldódás miatt nem fog túl meszes lenni a földjük,ha nem egy vödörrel öntesz rá,ha nem meggondolva.
2018. jan. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon megörültem a válasznak, mert eléggé bizonytalan voltam. Abból indultam ki, hogy hajdan, ifjúságom idején még minden anyag lehetőleg természetes volt, a kalciumot a vázolt módon juttattam fiaim étrendjébe, és egészséges, erős férfiakká lettek. Na de a hunyor nem emberpalánta, és hát fiaim nem is hunyor-ogtak. Ezt a szójátékot örömömben írtam, mert nagyon szeretném életben tartani szépséges növényemiet. A Mecsekben ismertem meg, az is rég volt, és nagyon kedves emlék. Ismét köszönet.
2018. jan. 12. 01:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez szerintem esetleg szabadföldi pH-fenntartásra lenne elég, ha nagyon sok tojást használsz.

Neked olyasmi megoldás kell, ami már indulásnál sem túl savanyú, és a későbbiekben sem fog túlmeszeződni.

Tojáshéjjal ezt úgy tudnád, hogy bekevered, aztán egy-két év múlva beleülteted a növényt, mikor már a mész kioldódott.

Egyes netes adatok szerint már pH 6 is tűrhető nekik, de 6,5 már általánosan elfogadottnak tűnik.

Ilyen virágföldet meg találsz.

A csapvíz várhatóan tovább fogja meszesíteni.


A fűtetlen helyiség nem lesz jó. Nem tudod fagypont körül tartani folyamatosan, és ha egyszer elkezd hajtani, akkor vége, mert ki nem teheted (ha bejön egy fagyos idő), bent meg agyon fog nyúlni a fényhiánytól.

2018. jan. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Az a helyzet, hogy virágosan küldték őket. Gyönyörűek. Talán majd jövőre a nagy cserepet kint hagyom a teraszon. De mindig félek, hogy átfagy a föld és a növény elpusztul.

2018. febr. 3. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!