Kezdőoldal » Otthon » Kert » A lemosó permetezést mikor...

A lemosó permetezést mikor kell elkezdeni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A lemosó permetezéshez legalább 8-10 C fokos léghőmérséklet és szélcsend ajánlott, ennél hűvösebb körülmények között az olaj megdermed, a kipermetezés nehézségbe ütközik. A megfelelő ölő hatás kifejtéséhez is szükség van a 10 fok körüli nappali hőmérsékletre. A permetezés technikáját segíthetjük, ha a permetlé készítéséhez nem kerti csapból származó hideg, hanem szobahőmérsékletű vizet alkalmazunk.
2018. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Az számít, ha reggel csak + egy-két fok van?

Vagy érdemes megvárni, amikor már reggel is tartósan + 10 fok fölött van?

2018. febr. 2. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Én megvárnám a jobb időt.
2018. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem ajánlanám , most fog jönni a hideg idő
2018. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

6 napja írtam egy ugyanilyen kérdésre, idemásolom:


A rézzel való lemosás jó a hidegkedvelő baktériumok ellen ilyenkor is. (Ha lombhullás után nem csináltad.)

De a "rendes" lemosást márciusban kell csinálni, közvetlenül kihajtás előtt, amikor már a rügypikkelyek széttolódtak, vagy még inkább kicsivel utána. Mivel a nyári baktériumok és a gombák szaporítóképletei a rügypikkelyek között telelnek, ilyenkor még nem fér hozzájuk a szer.

A kártevő rovarok most még el vannak bújva, azokat se tudod lepermetezni március előtt. Az atkatojások életműködése is le van állva, ha megy is rájuk olaj, azt jó eséllyel túlélik, kelés idejére lemossa őket az eső.

Én csak pár nappal virágnyílás előtt szoktam, a téli baktériumok kivételével olyankor ér legtöbbet.

2018. febr. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

"A permetezés technikáját segíthetjük, ha a permetlé készítéséhez nem kerti csapból származó hideg, hanem szobahőmérsékletű vizet alkalmazunk."


Ez csak akkor működne, ha a permetezőt előző nap felöntenéd vízzel, és hagynád a szobában szobahőfokra felmelegedni.

Mérésmániás vagyok, és mindent megmérek. Az ivóvíz, ami a csapból folyik, ugyanúgy 12 fokos jelenleg, mint a kerti kutam vize, ami 24 méterről jön. (Nyilván, ha rendesen, hőállandóságig kieresztem az elejét.)

2018. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Az ivóvíz, ami a csapból folyik, ugyanúgy 12 fokos jelenleg, mint a kerti kutam vize, ami 24 méterről jön. (Nyilván, ha rendesen, hőállandóságig kieresztem az elejét.)"...Èn tudok a lakásból akár forróvizet is engedni,nyilvánvaló erre gondoltam nem arra hogy kerülgessek egy permetezőgèpet a lakásba arra várva hogy szobahömèrsèkletü vizet nyerjek..
2018. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

"nyilvánvaló erre gondoltam"


Neked nyilvánvaló volt, mert te gondoltad.

Nekem nem.

Elnézést kérek, hogy nem vagyok gondolatolvasó, és félreértettelek.

2018. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!