Kezdőoldal » Otthon » Kert » Chili ültetés otthon?

Chili ültetés otthon?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthon ültetni 4féle chili paprikát. Carolina reapert, habanerot, jalapenot és tabascot, mindegyikből kb 5magot. Mikre figyeljek oda? Sok helyen látom, hogy használnak lámpákat, inkubátorokat. Ezek nélkül is lehet eredményes az ültetés? Mikor szokták kiültetni a palántákat?

2018. febr. 6. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Kertészeti témákkal foglalkozó honlapokon pontos utasításokat találsz. Ha betartod az ajánlásokat, biztos a siker. Mindenféle paprika mag csirázásához kb. 25°C hőmérséklet kell, majd viszonylag sok fény és a palántákat a májusi fagyok elmúltával lehet kiültetni.
2018. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én simán a szobában nevelgetem őket,csak szimplán egy polcon az ablak mellett,ne ültesd ki őket ha még túl hideg lenne a föld vagy gyengécskék a palánták,tavaly 17 féle chili-t ültettem,mind kicsírázott,szép palánták lettek.Ebayről rendeltem.

A reaper-rel vigyázz,a többi simán ehető.

2018. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 25fokot sajnos nem tudom biztosítani, esetleg ha vennék valami fénycsövet, vagy a radiátorhoz közel tenném. Most olyan 21fok van itthon.
2018. febr. 6. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

21 fok tökéletes. Éjszakára még sok is.

Ez a fő baj, éjszakára se esik le a hőmérséklet, és olyankor, a vaksötétben is fejlődik a palántád, emiatt meg fog nyúlni.

Ha nem tudod éjszakára 15 fokra csökkenteni a hőmérsékletet (pl. az adott helyiségben elzárni a fűtést este), akkor kb. az a lehetőséged van, hogy ablakpárkányra teszed a palántákat (nem függöny mögé), és a szoba felőli oldalára gyártasz egy fényvisszaverőt. Vagy egy fényes fémlemez, vagy ha ilyened nincs, akkor kartonra ragasztott alufólia. Erről visszaverődik a fény, így a belső oldal is kap világosságot. Ez valamennyire kompenzálja az éjszakai rossz körülményeket. Így is meg fognak nyúlni a palántáid, de nem végzetes módon.


Normál paprikáknál az a menet, hogy március 10. körül elveteményezni, melegen tartani (fény kelésig nem lényeg), aztán áprilisban amikor lehet, kiszoktatni a szabadba. Először csak nappal pár órára, amikor megfelelő az idő, később kint hagyni éjszakára is, ha nem csökken 5 fok alá a hőmérséklet. Május legelején, ha nem mondanak fagyokat, kiültetni.

A hosszú tenyészidejű chilik annyiban mások, hogy már most el kell kezdeni a dolgot, hogy ne csak szeptemberre teremjenek.

A hosszú idejű szobai tartás igen sok veszélyt hordoz, vagyis csak egyet, a megnyúlást, de ezt helyrehozhatatlan mértékben. Ilyenbe én nem is vágok bele, mert nincs olyan déli szobám, ahol le tudnám tekerni a fűtést éjszakára.


Ja, és persze a növénylámpák beszerzése is egy lehetőség, sötétedés után elalvásig még nyomatod nekik.

2018. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Estére akkor átviszem majd egy másik szobába, ahol nem megy a fűtés. De amíg nem bújik elő a földből addig jó ha este is melegben van, nem?
2018. febr. 7. 23:28
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Igen.
2018. febr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!