Kezdőoldal » Otthon » Kert » Palántaneveléshez ez a megoldá...

Palántaneveléshez ez a megoldás megfelelő lenne? Illetve milyen és mennyi izzóra lenne szükség hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a Feleségem jóval előrébb járt nálam és lecsapott az összes ablakpárkányra. Így az én chili, paradicsom és egyéb palántáimat nemtudom hol nevelni. Azt találtam ki, hogy egy tetőtéri szobába csinálnék egy 45cm mély 70cm magas és 130 cm hozzú dobozt. A keret fából lenne amit körbetekernék mindenhol celofánnal. Belül az összes oldalt alufóliával is kibélelném. A teteje és előlapja nyitható lenne. két szemközti oldalra pedig szerelnék egy-egy sima usb-s ventillátort a szellőzés miatt. Felülről pedig megvilágítanám olyan és annyi izzóval amit ti mondtok nekem. Így végülis lenne a szobában egy mini üvegház aminek a szellőzése megoldott és reményeim szerint az alufólia isvisszaverné minden oldalról a fényt így a palánták sem dőlnének meg egy irányba sem.


Szóval ekkora mérető dobozhoz milyen LED izzót ajánlanátok nekem? Sajnos túlságosan nagy keretem nincsen az izzókra. Így vagy valami olcsóbb led szalag vagy pedig izzók lennének jók. A foglalatot én bekábelezném fölé meg összekötném.


2018. febr. 11. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne vacakolj vele, a szezonjában hatalmas, erős egészséges palántákat kapsz a piacokon nagyon olcsón.

Amíg barkácsolsz, meg áramot, vizet fogyasztasz, többe jön ki és még az eredmény is kétséges.

Persze ha mariskát akarsz termeszteni, akkor azt nem kapsz a piacon.:D

2018. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valami hasonló kell.

[link]


Ezeknek ilyen lilás fénye van, ezt szeretik a növények.

[link]

2018. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Fáradságod nem fog megtérülni .

Még nincs itt az ideje a magról ültetésnek .

Akiknek jól fűtött fóliájuk,üvegházuk van,azoknak előbb lesz terményük

Az a növény,amelyik csirázás után csak sinylődik,halálra van itélve .

2018. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Iagzából ez az egyik hobbim, kertészkedéssel kitudok kapcsolódni nagyon jól.

Illetve tavaly március eleje körül kezdtem el a trinidad és habanero magokat nevelgetni és már késő volt.


Ilyen izzóból 2-3 db elég lenne?

[link]


Vagy még találtam egy ilyet: [link]

2018. febr. 11. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezeknél nincs leírva, hogy hány lumenesek.

A 3 W-osak olyan 250-300-ak szoktak lenni.

Egészséges palántához kell vagy 4000 lumen m2-enként.

Teljesen vaksötét van fent? Ha nem, akkor az ablak felől érje a természetes fény, a maradék 3 oldalon legyen csak alufólia.

A celofánt felejts el, a teljesen zárt csak arra jó, hogy kirothadjanak a palánták. A normál szobalevegő páratartalmánál több nem kell. A földfelszínnek meg egyébként sem szabad tartósan nedvesnek lenni, mert akkor jó esetben is a fele palántádat elviszi a palántadőlés. Szóval, alulról öntözz. Ládában is meg lehet oldani, lyukacsos csővel.

2018. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy tetőtéri ablak van a szobában.


Jelenleg ezt a világfítást találom a legjobbnak, nektek mi a véleményetek róla?

[link]


ebből lenne 5*1 méter párhuzamosan.

2018. febr. 12. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!