Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! HDD-m szektorhibás lett...

SOS! HDD-m szektorhibás lett szerintem már egy ideje félretettem, de most nagy szükség lenne a rajta lévő adatokra van megoldás?

Figyelt kérdés
Ha pc-be teszem nem érzékeli és megakad a windows betölt-nél ("örökre"), hdd regenerátor nem látja hd tune el se indul ha rákötöm a gépre külső hddként. Kérlek segítsetek, ha tudtok mert nagyon fontos dolgok vannak rajta amire most tényleg nagy szükség lenne :(

2017. dec. 12. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Két lehetőséget tudok, egyik, hogy egy másik gépbe beteszed, amiben már van egy másik HDD. A gép eredeti HDD-jéről bootolsz, és megpróbálod elérni a sérült HDD adatait. A másik, hogy Linux Live CD-ről próbálsz meg bebootolni, és úgy átmenteni az adatokat máshova.


Mindig opció egy adatvisszaszerző cég megkeresése is, viszont ők jellemzően nem a legolcsóbbak.

2017. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
próbáltam a másik gépes ill linuxos dolgot is windows alatt szinftén befagyasztotta a gépet pedig nem is arról bootoltam!! linux nem látta
2017. dec. 12. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor ennyi, maradt a külső céges megoldás, MB-onként 2-3 ezerért megcsinálják (szétszedik és egyesével a lemezeket beolvassák egy erre a célra kialakított géppel).
2017. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért a linuxos megoldáshoz vissza kéne térni, mert ez a "nem látta" egy kicsit homályos. Hogy nem látta? Mountoltad?
2017. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem oldódott meg a probléma, most lett ismét érkezésem visszatérni rá, konkrtétan linux volt a pcn amire rádugtam, és semmit nem jelzett, most mikor rátettem a külső hddre a hd tune el se indult befagyott gép érzékelte s mutatta a rendszer számára fenntartott részt de ennyi többet nem és 1tb ből csak 100mb ..:/
2017. dec. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!