Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes ezt a műveletet...

Érdemes ezt a műveletet elvégezni?

Figyelt kérdés
Sajnos ősszel nem tudtam felszántani a kertet,így persze trágyázva sem lett..március elején fogom felásni,rotakapával átdolgozni.A későbbiekben közvetlenül a palánták kiültetése előtt érdemes egy-egy ültetőkanál istállótrágyát rakni a palánták alá,vagy ez nem jó ötlet?

2018. febr. 12. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly kicsit nagyobb gödröt ástam a palántáknak, és egy adag trágyára kis földet tettem (ne érjen a gyökérhez) és így ültettem el őket. Nagyon szépen nőttek (egy év még nem mérvadó)
2018. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,ebben a formában gondoltam kiültetni őket,habár valahol olvastam régebben hogy ezt az eljárást nem mindegyik növény palánta szereti,sajnos nem emlékszem a felsoroltakra..
2018. febr. 12. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van olyan teljesen érett trágyád, amiben már nem nagyon látni növényi maradványokat, hanem virágföldszerű az egész, akkor megoldható.

Ha viszont még nem ennyire érett, akkor éget, vagy legalábbis erősen lassítja a növény fejlődését, így marad a műtrágya berotálása.


Szántani még most is lehet, amikor van egy kis fagy. Olyan tökéletes minőségű nem lesz, de hát mégiscsak a gép kínlódik, nem te...

Egy rokonom kertjét is 2 hete szántották, mert a szezonban elromlott a traki, amivel szántatni szokták, aztán meg bejött az esős idő.

2018. febr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Érett portrágya..2 éve volt utoljára trágyázva a kert tehát az sem túl nagy baj ha idén nem,majd csak jövőre lesz újraszórva..csak ugye ezt ősszel szoktuk csinálni hogy tavaszig lebomoljon a palántázásig és táplálja a növényeket,műtrágyát semmiképp nem használok.

Mindenesetre kipróbálom,aztán reméljük szépen fognak fejlődni a növények..☺

2018. febr. 13. 08:35
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Olvastam olyant, hogy a paradicsom palántáknak egy mély árok, abba friss lócitrom, erősen megáztatni, egy-két nap múlva kis föld rá, arra érett marhatrágya, arra föld és ebbe a palánta, A bomló lótrágya melegíti a gyökereket, javítja a növény korai fejlődését. Mire a gyökerek odaérnek megérik és táplálja a növényt. Ezt nem próbáltam ki (lehet, hogy az idén? de nincs ötletem, honnan szereznék annyi lócitromot), csak olvastam

2018. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt kipróbálom,kiapadhatatlan forrásom van mindenféle trágyából..☺

Egy ideje kertészkedem,nem vagyok túlzottan jártas,olvastam én is annyi mindent,próbáltam is,volt ami bejött volt ami kevésbé,tény hogy a pet palackos és a ládás "önitató" eljárás kiváló eredményt hoz magvetéskor és a palánta kiültetéséig.

2018. febr. 13. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!