Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell a fákat metszeni,...

Mikor kell a fákat metszeni, permetezni?

Figyelt kérdés

Cseresznye, szilva és barackfa. Tafrina volt tavaly.


Bordóilé és score amit vettem permetet. Mostanság tél vége felé kéne egy lemosó permet a bordói léből elvileg. De a scorét mikor permetezzem?


Metszeni ráérek március vége április eleje felé?


2018. febr. 27. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Neeeeeem!


Metszés van előbb, UTÁNA kell lemosó permetezés!

Március közepén már bátran metszhetsz. Április már kicsit későn van.

2018. febr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A cseresznyét és a szilvát metszheted, a jövő héten, ha véget ért ez a hideg. Március közepén, mondjuk, jobb.

Amint végeztél velük, lenyomod őket rézzel. (Olajos rézként jobb lenne, mert abban kén és olaj is van.)


Az őszibarackot leghamarabb akkor csinálod, amikor már ilyen barkás:

[link]

De ameddig nem látod a bibét a szétnyílt virágban, addig bármikor lehet.

Egyik módszer, hogy lemosózod, amikor a többi fát. Ez fertőtleníti az egészet, ha jól csináltad. Már közvetlen nyílás előtt elkezdheted a Score használatát. 10 naponta, 3-5 alkalommal, időjárásfüggő.

Másik módszer, hogy megmetszed, és azonnal lemosózod, így még a vágásokat is lezárod rézzel. A Score használata ugyanaz, de késői lemosás esetén a két szer között várj legalább 1 hetet, hogy legyen új levélke, ami fel tudja venni a szert.

2018. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor március közepe metszés, utána egyből lemosó permet majd kb egy hét múlva mehet a score egy 3-5 alkalommal, jól értettem igaz?

2018. febr. 28. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Mármint, a barackra? Így is jó lesz.

De a fa éppen fennálló állapota a lényeg.

Én mondjuk csak március végén szoktam a barackokat, de aki ebből él, az már március elején is, vagy korábban, hogy mind kész legyen nyílásig.

Minél később, annál jobb. Amikor már látni, hogy melyik bimbó él, és aszerint választani a megmaradó vesszőket..

2018. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, figyelmetlen voltam.

Ha március közepén metszed (és lemosózod) a barackot, akkor még távolabb van a Score-ozás, inkább április elején. De a fa állapotától függ.

2018. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A scorehoz én mindég adok Vuxalt,hogy erős és ezáltal ellenállók legyenek a fák.
2018. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!