Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik gyomirtó használható...

Melyik gyomirtó használható kétszikű gyomokra, ami nem árt a sövénynek (fagyal, türkesztáni szil)?

Figyelt kérdés
2018. márc. 12. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fagyal meg a turkesztáni szil is kétszikű, olyan szelektiv gyomirtó nincs, amelyik a fásszárúakra nem hat, csak a lágyszárúakra.De mivel a zöld részeken át szívódik fel, ezért ha műanyag fóliával elhatárolod a fásszárúakat és csak a lágyszárúakat permetezed le, akkor is elérsz eredményt.
2018. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. márc. 12. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben bár szőlőnél alkalmaztam tarack ellen. : Kimaradt egy négyzetméteres polikarbonát darabot raktam a szölő mellé és odanyomtam a tövéhez hogy minden szőlőlevelet takarjon. Azt ahogy aladtam a permetezéssel mindíg csúsztattam előrébb
2018. márc. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha kisebb a terület, akkor lehet festőecsettel vagy festőhengerrel kijuttatni a gyomirtót


de amíg nincs levél a sövényen addig nem szívódik fel...

2018. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz. A glifozát kis mértékben a vékony fás részekbe is felszívódik. Rá is van írva, azt hiszem, hogy 3 évesnél idősebb csemete törzsére szabad fújni, mert annak már elég vastag a kérge.

Én egyszer megszívtam ezzel, teljes levélhullás után gyomirtóztam a szőlőben, és csak a szél által sodort szer ment a vesszőkre, nem is telibe. A következő évben mégis több tőke is a jellegzetes glifozátmérgezés tünetét mutatta.

2018. márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!