Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valami méreg a vakond ellen?

Van valami méreg a vakond ellen?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A vakond hasznos állat.Ne öld meg .Mikor túr,kapával kiforditod,és átdobod a szomszédba .
2018. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerítés alatt 1,5 méter mély beton alap :)

Minden más csak ámítás.

Még a "vakondbiztos" fólia se tuti.

Annyira óvatos állat és annyira keszekusza járatrendszere van, hogy ahol megjelent, onnét nem mozdul míg van táplálék.

2018. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Elektromann ***** válasza:
61%

Méregről nem tudok, de vannak módszerek a vakond elűzésére. Ajánlom a következő oldalt:

[link]


A vakond egyébként hasznosnak számít, mert a föld alatti rovarokkal táplálkozik, ezért én nem is szoktam őket bántani.

Na igen, a vakondnak van egy hátránya is, hogy elcsúnyítja a kertünket, felnyomkodja a növényeket.

2018. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A vakond csak úgy mellékesen fogyaszt kártevő rovarokat, legfőbb tápláléka a földigiliszta.

[link]

2018. márc. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elriasztani nem lehetséges őket.

Vakondos fórumokon rengetegen írnak ilyesmit, hogy kitúrta a helyéről a napelemes vakondriasztót meg a sárfüvet meg a gázolajos rongyot.

Az egyetlen megoldás, ami nekem bevált, az ez a csapda:

[link]

Más típusokkal is próbálkoztam, de egyik sem fogott semmit.

Ennek a linkeltnek az az egyetlen hátránya, hogy 2-3 hónap alatt megrozsdásodik, és már nem csappan el.

2018. márc. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van vmi növény ami elriasztja őket, anyámék olyat ültettek és bevált
2018. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vakond védett állat, ne bántsd.
2018. márc. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!