Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyírfát hogyan gyökereztessek?

Nyírfát hogyan gyökereztessek?

Figyelt kérdés
2 hete levágtam egy 60-70 centis nyírfa ágat, majd vízbe tettem. Azóta sem gyökeresedett ki, de kihajtott, szép levelek vannak már rajta. Esetleg inkább földbe kellene ültetnem? Mit nem csinálok jól, hogyan gyökereztessem?

2018. márc. 24. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyírfát nemigen lehet gyökereztetni. Keress valahol magoncot vagy vegyél csemetét.
2018. márc. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, semmit nem csináltál jól...

Ismereteim szerint lehet gyökereztetni, bár nem lesz még 50 %-os sem az eredmény.

Viszont ami már kihajtott, azzal nem érdemes tovább szórakozni, kuka.

Vágj egy új 25-30 centis részt, olyat, amit a tavalyi növekmény aljáról származik, mert ott még nem hajt annyira.

Árnyékos helyen tedd szabad földbe úgy, hogy csak a felső rügy látszódjon ki, öntözd be, és boríts rá egy befőttes üveget. (3-at is tehetsz egy üveg alá.) Aszályos időben öntözd, nem kell folyamatosan pocsolyában állni. A módszer nem ad biztos eredményt, de kb. a legjobb.

Ha nagyon akarsz egy nyírfát, akkor magról szaporítsd, vagy vegyél egy csemetét.

2018. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért nem magról ülteted?
2018. márc. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!