Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amarillisz hogyan szaporítható...

Amarillisz hogyan szaporítható magról sikeresen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fiókhagymáról egyszerűbb, de hátha magról is lesz valami. Igazából két hagymám van, 2 éve és eddig csak egy hozott fiókhagymát, szóval nem túl szapora.


Most nyílnak már a virágok, és eddig beporoztam a megjelenő bibéket.Lesz belőle tuti mag? Na és hogyan tovább?

AZt olvastam, hogyha sárgára száradt le a mag, akkor kell leszedni. És utána hogyan törődjek a magokkal, hogy életben maradjanak, meggyökerezzenek?


Aki már csinált ilyet amarillisszel, kérem írja le a tapasztalatait, és hogy mennyi év kellett, hogy virágzó hagyma legyen egy magból! Köszike!



2018. márc. 25. 11:58
 1/3 Farkas Zoltán Bence válasza:
Ha megértek, a magház kb akkora lesz mint egy pingpong vagy teniszlabda. Nem garantált a megtermékenyülés, de álltalában sikerül. A magokat azonnal ha megértek vesd el, 4 évig nem szabad pihentetni télen! Csak a 4. évtől, akkor kezdhet el virágozni, de lehet, hogy később. A vetést csak sima virágföldbe meleg helyre.
2018. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, nem sikerül nekem... :(


MIkor virágzott, beporoztam, és ahogy a virágszirmok fokozatosan lekókadtak, a magház egyre duzzadtabb lett. Azt gondoltam, minden oké. De nem... Hagytam érni, hogy leszáradjon, ám az egész magház is összeszáradt, vagy negyedére csökkent a kerülete is. Egyet szétszedtem, inkább csak üres hártyák voltak benne, mag nem.

Most várom még a többi virág alakulását, de szerintem azok is így fognak működni. :(


MI lehet a gond?


Talán az hogy minden bibét a saját virágporával poroztam be? De más nem volt... Vagy máshova kellett volna a virágpor? Esetleg nem mindegy mikor kerül a bibére?


???????????????????

2018. ápr. 10. 08:52
 3/3 Farkas Zoltán Bence válasza:
A másik hagyma virágporával próbáld.(fennáll az elfajtásodás veszélye!!!) Előfordul, hogy a hagyma nem akar magot nevelni.
2020. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!