Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágzó cserjék balkonládába?

Virágzó cserjék balkonládába?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem volna leandereket, meg rododendront edénybe, de szomorúan nyugtáztam, hogy mind a kettő halálosan mérgező kis mennyiségben is. Van egy kétéves gyerekem és nem merem bevállalni ezeket. Tudtok valamilyen hasonló alternatívát ezek helyett? Az udvaron van minden lehetőség: tűző nap, félárnyék, kora reggel kivételével teljes árnyék, csak lemenő nap fénye.

2018. márc. 25. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem, nem valódi balkonládára gondolsz, hanem valami vödörszerű edényre.

Rózsa (de ez meg szúr), Bougainvillea (ez is szúr, de kevésbé), Passiflora (valamire fel kell futtatni), Callistemon (nem folyamatosan virágzik), fuksziák rengeteg változatban, némelyik egész nagyra is megnő jó körülmények között.


Vagy pedig 2 évig csak egynyáriakat teszel edénybe, utána meg már egy 4 éves gyereknek van annyi esze, hogy nem legel dísznövényeket.

2018. márc. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, ilyen dézsaszerűre gondoltam. Azt hiszem a murvafű lesz a nyerő. Van 4 rózsabokor kiültetve, nem megy a közelükbe a gyerek, mert megmondtam, hogy szúr, és fájni fog. A többit sem eszi, csak néha megtépi, meg az üres öntözőkannával "öntözi" őket nem túl finoman.
2018. márc. 26. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!