Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az kinti földben tavalyról...

Az kinti földben tavalyról megmaradt, áttelelt vöröshagymákat meg lehet enni most?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a tavalyi nagyobb hagymákból újra kisarjadtak idén az újhagymák. Persze a hagyma gumó nagy része már elrohadt, de azt vettem észre, hogy ha lehántom a rohadt részét a hagymának, alatta ott van az újhagyma, amit én egészségesnek látok. Minél több réteget szedek le a hagymáról, annál frissebbnek tűnnek. De 1-2 nagyobb hagymának mintha még a gumója is túlélte volna egészségben a telet. A tavalyról ily módon megmaradt hagymákat meg szokták enni az emberek? A szaga kicsit másabb, mint a normális újhagymának, a levele viszont zöld, és egészségesnek tűnik.

2018. márc. 30. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell rakni,és jól betakarni földel.Ebből van a legjobb zöld hagyma .1 régiből több is kihajthat .
2018. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kertben kint maradtak a hagymák, ha jól értem, nem szedtétek fel valamiért.

Természetesen meg lehet enni, miért ne lehetne?

Én régebben piacra is termeltem úgy, hogy szeptember elején vetettem hagymamagot, és a fagyokig fejlődő hagymákat kint hagytam, aztán tavasszal szedtem a zöldhagymát.

Nem tudom, nálatok mekkorák a levelek, nálunk még várni kell egy kicsit, hogy igaziak legyenek. Most esetleg attól lehet más szaguk, hogy a márciusi fagyokban egyes anyagok más anyagokká bomlottak, és ezeket még nem dolgozta ki a hagyma szervezete.

Olyan rettenetes nagy hidegek nem voltak a télen, hogy elfagyjon a hagyma. Tehát ha elrothadtak egyesek, akkor az vagy betegség (pl. botritisz) miatt történt, vagy megrágta a belsejüket a hagymalégy lárvája.


(Gumónak pl. a krumpli meg a dália föld alatti részét nevezzük, a vöröshagyma klasszikus hagymás növény. Feltehetőleg pont a vöröshagymáról nevezték el a botanikában ezt a megvastagodott növényi részt.)

2018. márc. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fogyasszad el. A hagyma nem kényes a fagyra vagy a hidegre, de erős fagyok estén megfagyhat. Ezt viszont azonnal észreveszed az állagáról és a szagáról.
2018. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!