Kezdőoldal » Otthon » Kert » Száraz fűnyesedék felhasználása?

Száraz fűnyesedék felhasználása?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a fűnyesedék jó talajtakarásra meg komposztálásra.

Ez szárazon is megfelelő?


Egyrészt még nem vetettünk, másrészt a komposzt tárolót is elő kell készíteni. Így a levágott füvet egy kupacba gyűjtöttem össze (egy részét, a többit hagytam a füvön ahogy javasolják).

Így most a kupacban meg is száradt szépen. Ez használható takarásra meg komposztba vagy az csak a nedves fűnél jó?



#komposzt #fűvágás #fűnyesedék
2018. ápr. 9. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Használható.

Talajtakarásnál előnye, hogy nem rothad össze olyan gyorsan, hátránya meg, hogy nem simul le, és szétviszi egy nagyobb szél.

Komposztálásnál kell rá egy kis friss, mert a száraz magában nem fog beindulni, legfeljebb ha öntözgeted.

Még hasznos is, ha szárazat és frisset keversz össze (nem kell nagyon alaposan, csak nagyjából). Mert ha sok frisset teszel egy helyre, akkor be fog rothadni, és nem lesz belőle komposzt.

2018. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg a talajtakarásnál az is megoldható ha a egy rétegben lerakom a száraz füvet, rá pedig fenyőkérget? (komposztált, tescoban kapható, egész jó).

Így nem kell annyi fenyőkérget elhasználnom, ráadásul lent tartja a száraz füvet a szél elől, plusz talán még a későbbi bomlásban is jó, hogy több réteg van, különböző anyagokból.

2018. ápr. 10. 10:02
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Még nem próbáltam, de szerintem a száraz fű nem fog lesimulni, ameddig meg nem ázik rendesen, így a fenyőkéreg középotyog.

A fű az idővel eltűnik, én kb. még vagy 2x teszek rá újat, mert a giliszták elhordják. Pedig lerakok egyszerre vagy 10 cm-t, ami összeesik később 5 cm-re.

2018. ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából a fenyőkéreg is mindig kicsit nedves, az is segíthet. A lényeg, hogy akkor szerinted sem okoz gondot a kettő keverése.

Ha elfújja a szél, az a legkevésbé okozna fejfájást. Legrosszabb esetben kinő a gyom és kapálni kell. Legközelebb max több fenyőkérget pakolok majd, azt annyi. Illetve most ahogy elnéztem, hetente lehet füvet nyírni, annyira nő. A kert minimum 1000m2, tehát jócskán túl tudja teljesíteni a mennyiséget amennyit egy kis zöldségesben el akarok majd szórni.

2018. ápr. 11. 08:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Jah, még egyszer köszönöm, hogy segítesz a tapasztalataiddal!
2018. ápr. 11. 08:56
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha van sok fű, akkor minek költesz pénzt fenyőkéregre?

Azzal van egy probléma: utána olyan lesz a föld, mintha tele lenne kaviccsal, ameddig el nem korhadnak a darabkák. Vagyis, a kapálás kínos lesz.


Nem tudom, milyen birka pontoz le, ahelyett, hogy leírná, miben tévedek szerinte.

2018. ápr. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom. én zöldeztem csak.

A fenyőkérget igazából a virágoshoz vettük, jó részét már le is szórtuk oda, gondoltam ha marad, akkor majd kipróbálom a veteményesben is. Tehát nem a zöldséges volt az elsődleges cél.(ez komposztált fenyőkéreg, feltételezem ez azt jelenti, hogy gyorsabban lebomlik mint a díszkérgek nem? Amúgy kb 900 Ft volt 80L)

2018. ápr. 12. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!