Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ötletek az ünnepi maradékok...

Ötletek az ünnepi maradékok felhasználásához?

Figyelt kérdés
Mindenkié érdekel, mert biztosan nem egyformát főztünk valamennyien, de 1-1 jó tipp soha nem árt.

#ünnep #maradék #okos felhasználása
2018. jan. 2. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Sorold fel, milyen maradékok vannak, és akkor majd tudom mondani, hogy azokkal mit szoktam kezdeni.
2018. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Megenni, lefagyasztani, kidobni.
2018. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Mi meg esszük.
2018. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Ami maradt:

- lefagyasztottuk

- adtunk belőle másoknak

2018. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Fagyaszd le.
2018. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

lefagyasztani, ha köret marad meg akkor ahhoz vmit melleje fozni, a minap lattam a Keleti aluljaroban hogy egy par zacsko allt ott es a hajlektalanok kotoraztak benne kesobb lattam sok muanyagtalkaban kaja (gondolom az is megmaradt es valaki oda vitte),


de szerintem a legertelmesebb dolog ami nalunk is van, nem az orult kaja halmozas hanem normalisan vegig gondolni kell e meg az a ötödik Bejgli/virsli par stb a boltban vagy ugyse eszi mar meg senki

2018. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Én speciel már semmit nem ennék meg ami az ünnepekről megmaradt. Sem lefagyasztva, sem bedarálva. Előfordul, hogy iylenkor a kenyeret vásárolják túl az emberek. Ha nincs kutyád, akinek még összekeverd maradékokkal, akkor van erre egy jó receptem: A szikkadt kenyeret először áztasd be vízben és jól nyomkodd ki. Üss rá tojást, ízesítsd borssal, sóval, petrezselyemmel, (vagy bármilyen szárított fűszerrel) majd kilapítva kevés zsiradékon serpenyőben süsd ki, mint pl. a tócsit. Isteni levesbetét, vagy csak úgy eszegetni leves mellé.
2018. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
7-es voltam. A lefagyasztást az ünnepi maradéknál már csak azért sem javaslom, mert a nagy bőségben sokszor követhetetlen, hogy mi hány napja készült, vagy hány órát volt elő hűtés nélkül. A romlandóságába a kiolvadási időt is bele kell kalkulálni.
2018. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Karácsony már amúgy is egy hete volt, megromlott már minden azóta.
2018. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
ad oda a kutyának
2018. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!