Kezdőoldal » Otthon » Kert » Minden fát lehet vagy kell...

Minden fát lehet vagy kell lemosózni? Cseresznye, meggy, barack, körte, szilva.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 11. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül mindet. Viszont, a csonthéjasoknál már elkéstél. Őket csak max. pirosbimbós állapotig szabad rezes lemosóval permetezni, utána a szer leégeti a rügyeket / virágokat / leveleket. Most már inkább monília ellen permetezz: Chorus / Topas
2018. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vegason eressel akkor csonthéjjast már ne?
2018. ápr. 11. 22:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Vegesol-ra gondolsz? Az is réztartalmú. Csonthéjasokra már ne használd. Almára, körtére lehet. Azokra én inkább később használnám és csak akkor, ha kell. A rügyezés, virágzás idejére arra sem használnám.
2018. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Őszire semmi képp.
2018. ápr. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez idén kimarad.
2018. ápr. 12. 06:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már a barackok (kajszi, őszi, nektarin) virágoznak, és az alma körte is kilevelezett. A meggy és a cseresznye pirosbimbós. A málna már hajt...

Én már a monília és a tafrina ellen fogom megszórni a növényeimet Cuproxat-tal, de csak 20 ml-t teszek virágzásban 10 liter permetléhez. Tribázikus réz-szulfát van benne, és a rézérzékenyeknek sem árt.

[Mondjuk a lemosózást még a március elejei jó időkben, a hófúvás előtt elrendeztem.]

2018. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A barackot, ha már nyílik, akkor ideje monília ellen permetezni, lehetőleg felszívódóval, hogy érjen is valamit, ne csak a szer fogyjon el. Én már kétszer szórtam, még egyszer (utólag) tervezem, most már némi levél is lesz.

Az őszit meg tafrina ellen. Aki eddig még nem szórta, az már rosszul jár.

2018. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én holnap este Chorus+Topas+Karate keveréket tervezek szórni (éjjel,reggel eső várható) tafrina, monília, kártevők ellen.

Az úgy jó?

2018. ápr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó. De a Karate nem mehet virágzókra, mert a méheket is letakarítja. Virágzásban pl. Mospilan jó, az méhkímélő.

A két gombaölő bizonyos esetekben felesleges duplázás, de ha csak pár fád van, akkor mehet, nem érdemes mindenre külön kevergetni.

2018. ápr. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy kell-e azt te döntöd el de ha igen akkor azt időben végezzed.
2018. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!