Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medvehagymát hogyan kell...

Medvehagymát hogyan kell magról szaporítani?

Figyelt kérdés
A boltban lehetett kapni medvehagyma magot. Vettem, elpalántáltam. De egy hónapja semmi.

2018. ápr. 12. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Palántázni a palántát szokták, nem a magot...


Mindent betartottál, amit a csomagoláson írnak?

Vetési idő, mélység, stb?

2018. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha több mint egy hónapja elvetetted, akkor a március elejei langy időkben csírázásnak indult a mag, és a márc 15-e körüli ónos eső, havazás és -15 fok meg betett neki.

Kifagyott.

Persze ha valóban a tasakon lévő előírás szerint jártál el minden tekintetben, amit az első válaszoló említett először, én csak ismétlem.

2018. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Milyen az a medvehagyma? Egy medve megkocogtatja a válladat, te meg hátraszólsz, hogy ej, medve, hagyj ma!?
2018. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én medvehagyma csomagomra rá volt írva, hogy csak akkor hajt ki, ha a magok huzamosabb ideig < 5 fok alatti hőmérsékleten voltak. Egyébként "nem hiszi el, hogy elmúlt a tél", valami hormonális izé nem billen át benne.
2018. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én novemberben vetettem el (amit az előbb is leírtam, a hideghatás (cold stratification) miatt). Szépen, 3 sorban, ültettem el a magokat, kivéve az utolsó 4 szemet, ami kimaradt és random belenyomtam a földbe. Ez a 4 tavasszal kihajtott, a többi eltűnt. Gyanúm, hogy kifigyeltek engem a madarak és a sorokat felzabálták.
2018. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!