Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen medencét érdemes venni...

Milyen medencét érdemes venni kertbe?

Figyelt kérdés

Kb. 50.000-100.000 Ft közötti medencét szeretnénk venni.

[link]

Én ezen az oldalon kerestem, de nem tudom, hogy melyik illik hozzánk. Nagy a kertünk, és úgy is a gyerekek örülnének neki. :)



2018. ápr. 15. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Semilyet. Vigyétek el strandra.
2018. ápr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
A francokat, a sajátnál nincs jobb.
2018. ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokféle hozzáállás létezik. Tény, hogy annak, aki személyesen használja, mert kedveli, annak nem igazán okozhat gondot a karbantartása. Ha azonban a családfő nem használja, de a karbantartás ráhárul, akkor nem igazán kedveli. Nekünk volt merev falú, nem leásható és puha faló, felfújható peremű egyaránt. Mindkettőnél kifejezetten kínlódtam (-tunk) a lefedéssel, mert a puha fólia rátapad a víz felszínére és onnan csak 2 ember tudja feltenni/leszedni úgy, hogy ne merüljön bele a fedőfólia vízbe. Emellett a fedőfóliát több helyen ki kell pányvázni, kikötni, mert belecsúszik a vízbe, különösen szélben. Ha esik az eső, akkor az esővíz összegyűlik, tehát a fólia alatt és felett egyaránt víz lesz, azt kiemelni a medencéből egy kész tortúra. A két vízréteg ilyenkor összekeveredik, ha kellően pocsolyaszerű volt a fólia feletti víz, akkor az egész víztér olyan lesz. A medencevizet keringető szivattyúval szűrni kell, fertőtlenítő vegyszerrel kell folyamatosan kezelni, különben bezöldül, bezavarosodik. Én személy szerint utálom a vegyszerezett vizet. Minden vegyszer ellenére a műanyag felületeken megtapadnak a mindenféle algák (zöldmoszat, kovamoszat stb.), amit csak körömkefés sikálással lehet eltávolítani és ezeket a keringető szivattyú szűrője is csak addig tudja eltávolítani, amíg lebegnek a vízben. Ha leülepedtek a medence fenekére, akkor onnan legfeljebb víziporszívóval lehet eltávolítani.
2018. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 400x200x100-as medencém van.

A következőkre figyelj :

- mielőtt megtöltöd vízzel, készíts egy szórófejes flakonba algaölős oldatot 1:1 higításban. Fújd be az oldalfalakat és az alját az oldattal. Várd meg amíg megszárad utána engedd bele a vizet.

- uszodatechika boltokban lehet venni melegítő takarót. Úgy néz ki mint egy kék bubifólia. Ne az olcsóbb kínait vedd mert a második szezonban már szétesik az UV sugárzástól. Ha erre teszed a medence takarót, akkor nem süllyed bele a vízbe ahogy az előző írta :)

- a medencéhez adott papírszűrős vízszűrő forgató nem sokat ér. Hamar eltömődik a papír. Ha újat veszel mindig az drága, ha kimosod sok időt elvesz. Homokszűrős vízforgató javasolt.

- a por és a vegyszerrel elpuszított algák miatt időnként porszívózni kell a medencét.

- érdemes valamilyen fűtést is beszerezni mellé, mert ha jön egy hidegfront utána napokig nem lehet használni medencét. A nagy víztömeg lassan melegszik fel.

Szóval a 100 ezer forintos medence ha mindent megveszel hozzá akkor már 200 ezer. Ha nem veszed meg akkor több a méreg vele mint az élvezet.

De az érzés amikor hazaérsz melóból, kimész a kertbe és belecsobbansz a kellemes vízbe felbecsülhetetlen.

2018. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!