Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őszibarack fát hogy és mikor...

Őszibarack fát hogy és mikor kell metszeni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok szakértő szerint késő ősszel érdemes utoljára metszeni. A rügyek csak 1 évig élnek, tehát ami adott évben nem hajtott ki, az jövőre már nem fog. Erős a csúcsdominancia, tehát a hajtás végén levő rügy hajt csak ki. Ennek az a következménye, hogy metszés nélkül gyorsan felkopaszodik. Ha tehát kis térigényű, zömök, termő fát akarunk kialakítani, akkor ősszel vissza kell vágni a hajtásokat 2-3 rügyre 8hgy biztonsággal legyen-maradjon virágrügy és hajtórügy is. Vegetációs időszakban meg erősen vissza kell vágni a keletkező új hajtásokat, hogy a energiáit a fa a gyümölcsre fordítsa és ne a hajtásnövelésre. Emiatt a fiatal, zöld hajtásokat is többször le lehet vágni persze kell hagyni elegendő lombozatot a normál élettevékenysghez.
2018. ápr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szokásos metszési időszak tavasszal van, minél közelebb a nyíláshoz, amikor a virágrügyek már duzzadtak, tehát lehet látni, melyik nincs elfagyva. Másrészt, ilyenkor már csökken a hidegkedvelő, ágakat fertőző baktériumok tevékenysége. (A metszés utáni rezes lemosás azért hasznos dolog.)

[link]

2018. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha nem metszetted, akkor jobb híján még most is meg lehet metszeni, csak most már rezet nem szabad adni neki.

Termő, több hektáros barackost is láttam már virágzásban metszeni.

2018. ápr. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 őszibarack fám van,ebből egy nektarin.Én csak nyáron szoktam zöldmetszést csinálni.Amikor már leszedtem az összes gyümit akkor kivágom azokat az ágakat amik befelé nőnek és azokat amik túl magasak már.Minden évben bőven terem.
2018. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.

Utánaolvastam, de a legtöbb leírás laikusnak nem való...

A leírásaitokból jól el tudok indulni - bár most már nem metszem meg, épp virágzik...

Majd ősszel megpróbálom követni a leírtakat...

2018. ápr. 20. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!