Kezdőoldal » Otthon » Kert » Osszel ultetett szilvafat...

Osszel ultetett szilvafat szukseges metszeni?

Figyelt kérdés

Errol lenne szo

[link]

Osszel a faiskolaban megmetszettek, most is szukseges a metszes?


2018. márc. 26. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ez így
2018. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A jobb oldali felső ág nincs visszavágva, és mivel ezen lesz egy halom hajtás, le fog hajolni kissé, és még úgy sem erősödik, mint a másik kettő.

Én ezt is visszavágnám egy felfelé néző rügy után, pl. a kerítés tetejénél lévő jónak tűnik így kép alapján.

A felfelé néző rüggyel lesz esélyed egy hasonló erősségű vázágat kinevelni, mint a másik kettő.

Meg a balra néző alsót szintén.


A törzsmagassággal mi a helyzet?

A lenti 2 van jó helyen, vagy a fenti 3? Mert a lenti 2 már nem sokat fog erősödni, az biztos, mivel a fentiek elvisznek minden energiát.

Ha a fenti 3 túl magasan van, akkor még azt lehet elkövetni, hogy a jobbra lévőt metszetlen állapotban (sudaras fához) vagy megmetszve (sudár nélküli fához) függőlegesre állítani, és hozzákötni a fölötte lévő törzsmaradványhoz. (Nem baj, ha nem simul hozzá teljesen.) A másik két felső ágat meg tőben levágni.

2018. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ad #2, én is a törzs vagy csemete magasságtól tenném függővé a teendőket, vagyis, hogy milyen magasságban legyenek az első vázágak. Mert ha a felső három oldalág van jó magasságban (pl. 1,5 m körül), akkor valóban vágnák egy kicsit a jobboldalin, de azokat a legalsókat meg tőbők kivágnám, de ha a csúcsi rész már túl magasan van, akkor az egészet levágnám és majd a lentebb előtörő hajtásokat hagynám meg.
2018. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma tudtam kimenni a telekre es mivel a fa magassaga az 140cm, az also ket agat levagtam, a jobbfelso viszavagtam.

Koszonom a valaszokat.

2018. ápr. 5. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!