Kezdőoldal » Otthon » Kert » ALKO fűkaszák jók? Melyiket...

ALKO fűkaszák jók? Melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 20. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek alsó kategóriás minőségűek,de a kínaiak közt felső kategóriás.Csodát ne várjál tőlük megbízhatóságban sem.Néha el kell náluk egy kis bütykölés,de akinek ez nem gond,az kompromisszumokkal vállalhatja.Ezeknél is a leg jellemzőbb a karbi membrán felkeményedése mint a többi kínainál.A motorhoz felhasznált ötvözetek minőségével nem akkora a baj,mint a Straus,MTD és Tesco-s társainál.

Azt hogy melyiket érdemes megvenni nem tudom megmondani, amég nincs infó arról,hogy milyen és mekkora területre lenne használva.

Ha nagy területre kellene,akkor nem ajánlanám ezt a márkát,mert nem lesz hosszú életű a folyamatos nagy igénybe vétel miatt.

2018. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 3db 500 nm-es területet ápolok.
2018. ápr. 20. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Otthon hobbi célra jó, az első jól írja, ezek a kínaik között a felső kategóriába tartoznak. Nekem egy régebbi típus volt (bc4125) ami még talán német gyártású, használtan vettem de már kezd szétesni kb 10 éves lehet. Megy most is csak a karburátort kéne felújítani mert nincs alapjárat és nem pörög ki. Az újabbak nem tudom mennyire jók (bc4125 II, BC4535). Nagyobb területekhez inkább a 4535-öt javaslom, az erősebb. Télre nem árt kiönteni belőle az üzemanyagot és elindítani hogy az utolsó cseppet is dolgozza ki magából, akkor nem eszi meg a benzin a membránt. Lehetőleg jó minőségű benzinnel és olajjal kell használni, akkor sokáig bírja.

Egyébként van még egy Alko elektromos fűnyíróm is, az is több mint 10 éves és még menne, de a műanyag háza már össze-vissza van törve.

2018. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

500 m2-hez azért én már vennék egy erősebbet.

Az Al-Ko nem is gyárt még 2 LE-set sem.

Fuxtec vagy egy erősebb Hecht, amire legalább 2,5 vagy inkább 3 LE van írva. Minőségre is vannak olyanok, mint az Al-Ko.

Mind kínai egyébként. Az Al-Ko valamikor német volt és elég jó minőség, most már csak az üzleti részét bonyolítják a németek.

2018. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!