Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miből látom, hogy mennyi...

Miből látom, hogy mennyi vizet kér a növény?

Figyelt kérdés

A legtöbb növény kényes a víz mennyiségére. A sok sem jó meg a kevés sem. Cserépben külön figyelmet igényel ez.

Én általában nem találom el az adagot.

Mit figyeljek, hogy eltaláljam?

Még mielőtt tönkre megy a növény. Az elszáradt vagy elfonnyadt övényről én is sejtem, hogy gond van.



2018. ápr. 21. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát abból látod, hogy legalább 2 naponta ránézel. Ha fonnyadt, akkor öntözni kell. Több vizet, vagy ennek lehetetlensége esetén gyakoribb öntözést igényel.


A normál szobanövényeket elég hetente öntözni, nyáron a nagy kánikulában 5 naponta.

Jó sok vizet öntesz rájuk (vagy még jobb, ha alulra, a tányérjukba), de legfeljebb annyi vizet kapjanak, amit felvesz a földjük. Ha egy órával később víz van a tányérban, azt öntsd ki, és legközelebb kevesebbet adj nekik.

Aztán ha a következő öntözés előtt azt látod, hogy el van fonnyadva valamelyik, akkor az több vizet igényel. Ha nem marad meg a földjében több víz, akkor itt az ideje az átültetésnek.


Attól semmilyen növénynek nem lesz baja, ha elkókad egy kicsit.

Azt viszont sok nem viseli el, ha mindig nedves a földjük felszíne, mert naponta kapnak vizet. Ezt lehet kiküszöbölni a heti öntözéssel.

2018. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én mindig megemelem a növényt cseréppel együtt.

Ha ki van száradva a tőzeges virágföld amibe a növény van ültetve, akkor könnyű az egész. Ha meg annyira van meglocsolva, amennyi vizet a földje felvett, akkor jóval nehezebb. Ha meg túl van locsolva és már az alján is csorog kifelé a víz, akkor dögnehéz.

Mondjuk ez a technika gyakorlatot és jó emlékezetet is kíván. Ha megszokod, mindig eltalálod az igényeit a növényeidnek. Ha viszont megszokásból és rendszeresen egyen mennyiséget locsolsz, akkor meg nem tudod követni a változásokat. A hőmérséklet és helyiség páratartalmának változása miatt elég nagy ingadozások lehetnek egy-egy növény vízigényében.

2018. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!