Kezdőoldal » Otthon » Kert » Áruházban vásárolt cserepes...

Áruházban vásárolt cserepes menta gondozása?

Figyelt kérdés

Ma vettem a Penny-ben egy cserepes mentát, friss, szép és egészséges. Alapvetően szeretném életben tartani, nem főzéshez vettem. Összevissza olvasok róla mindent és szeretném megkérdezni, hogy aki ért hozzá, hogyan gondozza? Milyen gyakran kell locsolni? Mennyire szereti a napfényt? Ha csak egy hét múlva tudom átültetni, azt még kibírja vajon?

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2018. ápr. 23. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Kb. tavaly ősz óta van ebben a cserépben, egy hetet még ki fog bírni.

Bírja a teljes, egész napos napsütést. Az árnyékot nem szereti, tehát legalább pár órát süsse a nap.

Lakásban ne tartsd egy napnál tovább.

Elég vízigényes, de ha megkókad is egy aszályos napon, attól sem lesz semmi baja, öntözés után teljesen egészséges lesz.

A növény és a föld arányától függ, hogy milyen gyakran kell öntözni.

Átültetés után lehet, hogy 2 naponta is elég lesz, később, ha beindul, már egész biztosan naponta kell. Hacsak nem valami hatalmas edénybe teszed.

Rendszeresen tápoldatozni pár hónap után fontos.


Lehet, hogy nincs fényhez szoktatva, ezért pár napig csak szűrt fényt kapjon, hogy ne égjen meg.

2018. ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!