Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lesz-e krumpli palánta a...

Lesz-e krumpli palánta a krumplihéjból, vagy a késsel szétdarabolt krumpliból?

Figyelt kérdés
Találtam a pincében 10 darabot mármint régi krumplit, nagy 10 cmnél nagyobbakat. Van rajtuk 6cm-es csíra. Azt értem hogy ezt be kell ásni a földbe, de nem tudom milyen mélyre kell dugni és hogy vágjam fel a nagyokat sok kis darabra?? Nem késő-e ez most áprilisban?

2018. ápr. 24. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Krumpli héjból nem lesz, de feldarabolt krumpliból igen, ha a krumpli darabon marad 1-2 rügy (csira), ez bevett spórolós termesztési mód. Kb. 10 cm mélyre ültesd.
2018. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hja igen a nagy krumplin van vagy 20 csíra!
2018. ápr. 24. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Krumplihéjból is lesz, ha vastagon hámozod, és nem sérted meg a csírát.
2018. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lesz a héjból is, de mivel nincs neki elég eltárolt tápanyag, ami nyomja a hajtásokat és gyökereket, ezért az első időben nagyon-nagyon lassú lesz a fejlődése, aztán meg rájön a nyári hőség, így nem sok mindent várhatsz tőle.


A szétvágott krumpli vágásfelületét szokták kezelni valamivel berothadás ellen, és vagy két hétig szárítani, hogy beforrjon. Ennek következtében már nem igazi megoldás ilyen későn a darabolás, egy-másfél hónappal ezelőtt azt mondtam volna, hogy fogj neki. Akkor se lett volna szabad sok kis darabra vágni, csak kettőbe szokás, és legfeljebb ritkítani a rajta lévő túl sok csírát, meg ritkábbra ültetni.


Most már eléggé késésben vagy, de ha most elülteted, és nagyon sokat tudod öntözni, akkor még lehet egy tűrhető termésed.

Én is elég későn ültettem idén a késői tavaszodás és a sok eső miatt, de már ki van kelve.

2018. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
OK azt csinálom akkor.
2018. ápr. 24. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!