Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet már több éves gyümölcsfá...

Lehet már több éves gyümölcsfát is venni?

Figyelt kérdés

Még van jó fél év míg odakerülök tudom, csak kíváncsi lennék hogy lehet már előnevet (több éves) fákat is venni, vagy csak az egy szál vessző?

Csak szüleim ültettek eddig, ez most ugrott be így őket még nem kérdeztem.

Előre is köszi :)


2018. ápr. 24. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
..."az egy szál vessző"... az se 1 éves. Egyébként meg lehet pár éves konténeres gyümölcsfát venni.
2018. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Konténerest lehet
2018. ápr. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Csak az sokkal drágább, és a kertészeti fórumokon olyasmiket olvastam, hogy évekbe telt, mire beindultak, a szabadgyökerűek megelőzték őket.
2018. ápr. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már a faiskolákban is látni olyan konténeres fákat, amin termés is van, tehát már az ültetés évében is lesz rajta gyümölcs, így nem kell éveket várni vele.


Tavaly vásároltam pl. olyan magas törzsű ribizlit és egrest, ami már akkor is dugig volt gyümölccsel.

2018. ápr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

CSAK azt lehet.

Még a csemetének árult fák is 2-3 évesek.

2018. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!