Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha leszedném a saláta már...

Ha leszedném a saláta már nagyobb alsó leveleit, akkor fejlődne tovább a többi vagy kihalna?

Figyelt kérdés

Tehát ha nem szedném ki az egészet a földből...


Már az alsóbb levelek szép nagyok, és eléggé elfekszenek a talajon, nem akarnám, hogy tönkre menjenek... Közben nincs még sok levelük, azokat viszont szeretném ha tovább nőnének, mert picik és ritkásak.


Működne ha levágnám a lentieket? Vagy kirohadna úgy az egész?


Még öntözni is nehéz így, hogy az alsó levelek letakarják a növény körüli talajt.



2018. ápr. 25. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Pont azért takarják el az alsó levelek a talajt, hogy árnyékot adjanak a növénynek és ne legyen csontszáraz a föld egy kis napsütéstől.
2018. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem pusztulna el a növény, de a fejlődése lelassulna, és feltehetőleg soha nem fejesedne be, mert már nem lenne rá ideje a felmagzás előtt.

A lenti levelek állítják elő azt az anyagot, amiből a fentiek lesznek. Ezt hívják fotoszintézisnek.

2018. ápr. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké nem szedem le....

A második válasz logikus, szerintem is.

De az első... Jó, hogy ha természetesen teremne, ritkán kapna esőt. De én öntözöm a kertben,nem száradna ki. És pont így, csak körötte tudom öntözni,meg magát a leveleket, vagyis egyrészt nem jut pont a gyökerekhez úgy a víz,

másrészt a levelekre kerül sok, ami mg inkább lehúzza a talajhoz azokat. Esetleg nemkáros, ha a víz mindig a frissen növő levelek tövébe kerül? Szobanövenyek úgy szoktak kirohadni..

Na ezért kérdeztem.... Ha esetleg ezt valaki cáfolná... :)

2018. ápr. 26. 08:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg se kísérelem elmagyarázni a takarónövények szerepét...
2018. ápr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Szobanövenyek úgy szoktak kirohadni.. "


De a szobanövények számára csak egy cserépnyi föld van, cserépalátét alatta.

Itt meg ha vödörszám öntöd a vizet ugyanoda, akkor is van több tonnányi föld lefelé és oldalra, ami felveheti a vizet.


Ha kint vagy szabadföldön, ahol van hova elszivárognia a fölös víznek, ahol nap süt, ahol szél fúj - szóval kint felejtsd el a benti cserepes gondolkodást!

2018. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!