Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyíróba 95s benzin helyett...

Fűnyíróba 95s benzin helyett 1/50 adalékkal kevert benzint öntöttem. Okozhat problémát? Vagy szabad?

Figyelt kérdés
kicsit be voltam rúgva...

2018. ápr. 28. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

tehát négyütemű motorba keveréket töltöttél?..szabadni szabad, csak semmi értelme, mert nem működik úgy, ahogy kellene. Mivel tönkre nem teszi, próbáld ki, mit csinál? Aztán ha nem az igazi, kicseréled az üzemanyagot.


egy próbát megér. károsodni nem fog.

2018. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol beöntötted, ott ki is öntheted. Vagy kiszivatod fecskendövel. Füstölni fog, beköpi a gyertyát, más bajod nem lesz.
2018. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

4 üteműbe nem kell.

Az máshogy ken, és nem égeti el az olajat, hanem lehúzza a gyűrűkkel.

Egyébként az olaj is éghető anyag, és általában tiszta jó égő.

Füstölni fog, ha nem áll le (nem köpi be a gyertyát) akkor csak füstölni fog jobban, kárt nem okoz.

Ha beköpi 3 perc alatt kiveszed a gyertyát, pucolás, vissza. (és üzemanyag csere)

Mondjuk azt, ha nem köpi be és tudod használni érdemes rátölteni tiszta benzint mindig és így higítani, mert ha egy 10-15 perc alatt nem köpi be akkor valszeg utána sem, de 10-15 perc használat után már tudod higítani, és még annyi esélye sem lesz beköpni.

2018. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz egy tanktól. Hosszútávon természetesen nem lenne egészséges, mert kokszosodnának a szelepek és a gyertya is elég erősen.
2018. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ma tudtam meg egy autószerelőtől, miután gondom volt a fűnyírómmal, hogy a 95-ös benzin sem túl jó választás a fűnyírógépbe. Egyrészt azért, mert kannába benzint ilyen célra nem túl gyakran vásárol az ember, márpedig a benzin szavatossága pár hónap múltán lejár. Főleg az ilyen olcsó változaté.

Én a jövőben csak prémium benzint fogok a fűnyíróba önteni.

2018. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tipp : ne palackba töltsd a benzint, hanem rendes fém tömítészárt kannába és hűvös árnyékos helyen tárold.

4-5 hónapot kibír.

2018. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!