Kezdőoldal » Otthon » Kert » Adott egy fűnyírótraktor...

Adott egy fűnyírótraktor (poulan 11597) e10-es benzin kell bele itthon ilyet nem kapni nem valaki, vágja hogy miből lehet neki keverni üzemanyagot vagy, hogy kell megnézni hány ütemű?

Figyelt kérdés
Sürgős!!

2018. máj. 3. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az itthon kapható E5 (azaz 95-ös) üzemanyaghoz kellene még bioetanolt keverni úgy, hogy az elérje a 10 százalékos arányt, innen a neve is. De szerintem vígan elmegy az anélkül is.
2018. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha megkeresed az olaj nívópálcáját. Ha van akkor 4 ütemű...

Bár akár rá is kereshetnél a típusszám alapján, vagy nálad le van tiltva a google? :D


Mellesleg honnét "tudod", hogy E10-es benya kell bele, ha semmit se tudsz a gépről? :D

2018. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kutyaközönséges fekvőhengeres OHV Briggs motor van benne. Jó lesz neki a rendes EN95 benzin is.

De ha attól nyugoidtabban alszol, minden 10 liter benzinbe önts fél liter tiszta alkoholt, így kb. 10% lesz az alkohol aránya.

2018. máj. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, Németországból lett behozva, ott meg, ha jól tudom, a nálunk lévő 95-ös már nem, vagy nem mindenhol kapható. Ott az általános benzin a többlet bioetanol miatt rosszabb minőségű E10-es. Ezért írták rá, hogy ezt kell tankolni. A nálunk eladott új gépek gépkönyvébe meg ugyanilyen okból írják azt, hogy 95-össel mennek, mert itt meg az az általános benzin.

Ha rendes 95-öst tankolsz bele, akkor csóválni fogja a farkát. :)

2018. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rosszabb minőségű üzemanyag, csak más.

Az alkoholtartalom emelkedésével nő a kopogástűrés, csökken a CO kibocsátás.

2018. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De, rosszabb minőségű.

Bármilyen leírást nézel, írják, hogy ebből többet fogyaszt a motor.

Ráadásul hamarabb megromlik a benzin a szerves összetevő miatt, az etanol hosszú távon széteszi a tömítéseket, egyéb gumikat és egyes műanyagokat, a fémeket oxidálja, lerakódások keletkezhetnek, stb.

Minél magasabb a bioetanol-összetevő, annál jobban előjönnek ezek a problémák. Hosszú távon, persze, nem egy-két tankolás után. (Csak a magasabb fogyasztás jön elő egyből.)

2018. máj. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

(És #2-es rá kerestem google-ben nem találtam megoldást plusz a tank kupakán volt rajta h E10 innét gondoltam)

2018. máj. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!