Kezdőoldal » Otthon » Kert » A növénykém nem érzi jól...

A növénykém nem érzi jól magát. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Alig egy hónapja kaptam egy Celosia Caracas-t, de nem érzi jól magát. Az alsó levelei felkunkorodtak, 1-2 meg is száradt és a virágainak a közepei kifakultak.

Heti 1x szoktam megöntözni, mert olvastam, hogy kevés víz kell neki és ahol vettük ott is azt mondták, hogy elég heti egy(nagyon max. 2x) megöntözni.

Mi lehet a baja?

Esetleg tápoldatozni kellene?



2018. máj. 3. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Fél perc keresgélés után ezt találtam. Trópusi növényként napos helyet kedveli. Próbáld olyan helyre rakni ahol egész nap fény éri és ne hagyd, hogy kiszáradjon a földje! Ha nem változik semmi, akkor akár valamilyen hiánytünet is lehet. Egy két kép sokat segítene!

2018. máj. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy lakásban tartod? Ez egy rendkívül fényigényes növény, mint az összes rokona.

Ha tényleg lakásban kínozod, akkor ültesd át nagyobb cserépbe, és tedd ki a szabadba. (Természetesen némi fényhez szoktatás után, mert ha lakásban van, akkor már a teljes naptól meg fog égni.)

2018. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen lakásban tartom.

Anyum is azt tanácsolta, hogy tegyem ki napozni.

2018. máj. 4. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!