Kezdőoldal » Otthon » Kert » Haldoklik a sárkányfám, mit...

Haldoklik a sárkányfám, mit tehetek vele?

Figyelt kérdés

Megörököltem egy többgenerációs sárkányfát, úgy, hogy semennyire nem konyítok a növényekhez, és pár hónap alatt sikerült a növényt a halál szélére küldenem, de fogalmam sincs mivel.


[link]


Erről a fajtáról beszélek. Betettem az előszobába, ahol nem kapott túl sok fényt, és kb hetente, kéthetente locsolgattam. Az alsó levelei sznte mind elszáradtak, némelyik bézsesebb, némelyik barnásabb, a fenti leveilei viszonylag jól tartják magukat még. Hogy kezeljem? Hova tegyem?



2018. jan. 28. 22:58
 1/5 anonim válasza:
2018. jan. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tedd világos helyre, ahol éri fény, de közvetlen napfény nem (ez főleg nyáron fontos), mert azt sem szereti.

Ezen felül az enyém szereti a heti egy bő locsolást, de ne álljon vízben.

Az elhalt leveleket szedd le, tedd fényre és bízz benne, hogy életre kel még. Esetleg öntözd meg valamilyen általános tápoldattal.

2018. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit mindenképpen kell: nagyon világos helyre tenni.

Lehet, hogy csak a fényhiány a baja.


Ezen kívül a saját növényedet kellene felrakni, ahol cserepestől látszódik az egész, úgy többet lehetne mondani.

Tettél rá bármit a vízen kívül?

2018. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Papot neki .
2018. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem katolikus:(
2018. febr. 22. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!