Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen növény lehet?

Ez milyen növény lehet?

Figyelt kérdés

Egyszer csak úgy kinőtt,addig nem szeretném kivágni,átültetni amíg nem tudom Miaz.

[link]


2018. máj. 8. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Euphorbia lathyris, hasindító kutyatej.


Erősen mérgező növény, ne edd meg semmiképpen. Magja is mérgező. Viszont a vakondokot távol tartja.

Kétéves növény. Ha idén nőtt ki, jövőre fog virágozni, majd a magjait szétszórva elpusztul.

Nálunk nem honos, invazív növény.

Én direkt ültettem, nekem tetszik, szép növény. Viszont sok kikel a majjából, szóval arra készülj, hogy itt-ott a kertedben meg fog jelenni.

Ha nem kell, és ki akarod írtani, még az első évben, virágzása előtt szedd ki. Ha hozzányúlsz, legyen rajtad kertészkesztyű, mert ha megsérül, és tejnedvet ereszt, az hólyagot húzhat a bőrödre, ha érzékenyebb vagy rá (nekem pl. nem lett). Ha csak úgy simán hozzáérsz, megfogod, úgy nem mérgező.

2018. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
majjából = magjából, bocsánat, félrenyúltam...
2018. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A neten általában "nagy sárfű" néven ajánlgatják vakond ellen.

A valóságban csak a közvetlen közeléből, úgy fél méterről űzi el a vakondot, de azt is olvastam már a neten, hogy kitúrta a kis jószág...

A többi leírt dolog stimmel.

2018. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 🤗 esetleg tudsz valami oldalt ahol az ilyen növények fent vannak, leírással és képpel?
2018. máj. 8. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ha online dologra gondoltál, de van normál könyv formában is.

2018. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!