Kezdőoldal » Otthon » Kert » Két éve elültetett bambusz...

Két éve elültetett bambusz miért nem hozott még új hajtást?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve vásároltam kertészetből egy tő bambuszt, elég méretes volt, csak visszavágva tudták kiszállítani. Akkor félárnyékos helyre ültettem, a tövét érett marhatrágyával jól körülásóztam. Azóta ugyanabban az állapotban van, van rajta levél, újakat is hoz időnként, de semmilyen új hajtás (bambuszrügy) nem jelent meg a töve körül. Mi lehet a probléma? Locsolni szoktam rendesen, amikor száraz az időjárás. Leírásokban azt olvasom, hogy kiirtani sem lehet, annyira terjeszkedik, úgy látszik, az enyém nem olvasta a leírásokat...
2018. máj. 10. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ne aggódj majd előbukkannak valahonnan :) nem bizti,hogy olyan kedves lesz,hogy a mostani tövébe fog hanem 1-1,5 méterrel tőle valahol stb
2018. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Hát ha hajtani sem akar, akkor egész biztosan nem fog eltarackolni 1 méterre.


Biztos, hogy az a marhatrágya tényleg érett volt? Nem láttál benne semmi felismerhető növényi szárat?

Nincsenek nagy fák, bokrok a közelében?

A talajod normál minőségű? Semmi homok, vagy szélsőséges kémhatás?

2018. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A bambusz tövén ,a gyökérzetnél úgy nevezett rizómák fejlődnek ki.Ezek fognak majd kihajtani.Ahogy olvastad,úgy terjeszkedik majd,hogy a kiirtására is oda kell figyelni

Nagyon erőszakos egy növény ez .gyökérzete a föld alatt megy egyre tovább.

2018. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Obi-s érett marhatrágyát tettem alá, ha 2 éve nem volt érett, akkor mostanra már az lett. :) Kisebb bokrok vannak kb. 2 méteres távolságban, a talaj kissé kötött, de elég nagy lyukat ástam, ahol feljavítottam a földet, az eredeti földje a cserépben is agyagos volt rendesen. Locsolni ritkán, nagyobb mennyiségű vízzel szoktam. Azt gondolom, ha ki akart volna pusztulni már ennyi idő alatt ki kellett volna derülnie.
2018. máj. 11. 08:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Teljes napra azért nem ültettem, mert a telek olyan fekvésű, hogy nyáron annyira meleg van, hogy több növény, még a napot kedvelő fajták levele is megégett.
2018. máj. 11. 08:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben semmi hibát nem találok, ami indokolná, hogy ne induljon fejlődésnek.
2018. máj. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!