Kezdőoldal » Otthon » Kert » El tudom ültetni a bambuszt?

El tudom ültetni a bambuszt?

Figyelt kérdés
Kb 2hónapja kaptam egy csokor virágot aminek a közepén egy bambusz ült. Miután elszáradt a csokor, kiszedtem a bambuszt és vízbe állítottam. Korábban a szerencsebambuszaim mind elpusztultak elég hamar, ezért nem adtam nagy esélyt ennek sem. De ez valamilyen oknál fogva nagyon jól érzi magát. 20centit nőtt és 4hajtást hozott, viszont kezdi kinőni a fiolát amiben van. (egy korábbi szerencsebambuszom egy lombikban ült piros díszkavicsokon, ezt így vettük ezt használtam ehhez a bambuszhoz is). Neten olvasgattam, de kimondottan 1-1 bambuszról, mint dísznövényről semmit nem találtam, csak mint kerti talajtakaró vagy térelválasztó. Elég nagy a súlya és félek, hogy el fog borulni és megsérül. Mibe tudnám átültetni, ha egyáltalán lehetséges?

2017. jún. 25. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerencsebambusz ami a csokorban volt és arra is gondolsz,akkor az nem bambusz hanem valószínű,hogy Dracena.

[link]

2017. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajna nem vagyok botanikus, így nem tudom/tudtam a rendes nevét. Mivel szerencsebambusznak becézik gondoltam az. De ezzel túl sokat nem segítettél, mert ismételten 3 féle dolgot találtam,savanya földet (mint az orchideának), B típusú virágföldet, illetve azt, hogy ne ültessem el....
2017. jún. 25. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Elnézést,hogy nem tudtam neked segíteni ....és hogy legalább a fajtáját megtudtad...így rá tudsz keresni a neten...Itt van még infó,hátha ez segít.

[link]

2017. jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elültettem de a földben csak vegetált. Akkor lett szép, mikor áttettem egy kis vázába, apró kavics közé, és folyamatosan áll rajta a víz. Már 14 éve megvan.
2017. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor jobban járok, ha nem ültetem el? Eddig még nem találtam neki megfelelő vázát. De ha diszkavicsot teszek bele, es felöntöm vízzel,abba beleállítva nagyobb eséllyel marad életben ezek szerint. Köszönöm!

Az elsőnek pedig sajnálom, a reakciómat. De egy cseppet sem lett akkor előrébb attól... egy helyben topogtam tovább, hogy mi tévő legyek.

2017. jún. 26. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!