Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok nekem ajánlani olyan...

Tudnátok nekem ajánlani olyan kerti (cserjéket, lágyszárúakat), amiket nem szeret megrágni a meztelencsiga? Leginkább olyanok érdekelnek, amik legalább az egyik hónapban virágoznak is.

Figyelt kérdés
A kertünkben rengeteg meztelencsiga van, ami ellen olvastam is millió egy praktikát, de én az ültetésen, tápozáson kívül nem szeretnék erre több időt szánni, vagy azon aggódni, hogy egy szép esős napon mi marad a növényeimből. Ezért érdekelnének a leginkább kártevő mentes növények tapasztalatok szerint.

2018. máj. 12. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül a csigákhoz alkalmazkodni.

Párszáz Ft-ért tudsz venni csigairtó granulátumot, több néven is. Kiszórod, aztán csodálkozol, hogy milyen rengeteg csigád volt. Tényleg elképesztő látvány szokott lenni pár nap után.

Én minden tavasszal és ősszel szórok ki egy kicsit (évi 2x5 perc), és gyakorlatilag soha nem találkozom csigakárral.

Az évelő virágok közé, bokrok alá, fűbe, kerítés mellé, ilyen helyekre kell szórni, amit egyrészt nem művelsz, másrészt nem ragad a kutya-macska lábára.

2018. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!