Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért száradt el a vénusz...

Miért száradt el a vénusz légycsapójám?

Figyelt kérdés
Még amikor megkaptam, volt rajta vagy 7 csapó, és szépen lassan elkezdtek száradni. Most már csak egy maradt, és már az is feketedik... Hozott volna új virágot, az is leszáradt... Mi lehet a baj? Próbáltam úgy gondozni, ahogy a neten utánaolvastam.
2010. jún. 14. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Rendkívül párás levegőre van szüksége! Legcélszerűbb valamilyen terráriumban tartani, ahol mindig tudod biztosítani a meg felelő páratartalmat.
2010. jún. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy észak-nyugati ablakbpárkányon éldegélt kb.3évig. A cserép alatt tálka volt, abban kavicsok (hogy a cserép ne érjen közvetlenül a vízbe), a tálkában mindig volt víz. Plusz - mivel lápi növény - nem szabad hagyni, hogy kiszáradjon a földje. Fontos, hogy bármilyen aranyos, ahogy csapkod, nem szabad piszkálni a levélkéket, mert minden becsukódás után elpusztul a levél. Néha, úgy 2-3-4 hetente, érdemes egy-egy szúnyogot, legyet, hangyát fogni neki és élve "megkínálni", ha addig nem fogott magának semmit.

Ha átülteted, vizinövényeknek való földbe és a saját földlabdájával együtt tedd.

2010. jún. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom megmenteni!
2010. jún. 15. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!