Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért halt ki a kisfa cserépbe...

Miért halt ki a kisfa cserépben? Mindenképp ez lett volna vagy én rontottam el?

Figyelt kérdés
tavaly ültettem egy almamagot cserépbe, csak hobbi nevelgetés céljából, előszobában volt nevelve. egész szép kis növény lett belőle, és már a szára fássá is változott. ahogy jött az ősz lehullottak a levelei és biztos hogy mostanra ki is pusztult mert nem akar hajtani. elvileg ha már megerősödött és évelő ugye akkor miért lett vége? elfogytak volna a földjéből a tápanyagok, vagy hogy télen kevésszer volt locsolva ez végzett vele?
2018. máj. 20. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kiszáradt és vízhiány okozta a vesztét.
2018. máj. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy kiszáradt, vagy túlöntözted, vagy csak egyszerűen a tavaly nyári belső téri tartást nem bírta, és ősszel a végelgyengülés miatt hullottak le a levelei.
2018. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de télen a természetben is lehullanak és a hóréteg alatt nem kap nedvességet, nem?
2018. máj. 20. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Ezt most komolyan kérdezted? xDDDD

Mert elég rossz! :D

2018. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt már én is tapasztaltam, hogy a cserépben tartott növények földje sokkal gyorsabban kiszárad, mint amit a talajba ültetünk. Mondjuk logikus is, hogy ha több oldalról süti a nap, nem érintkezik alulról a nedves talajjal, akkor több öntözésre van szüksége.


Nálad azonban inkább az lehet, hogy a hideg telet nem tudta átvészelni, mivel a cserép nem védte meg attól, hogy átfagyjanak a gyökerei.


Ha idáig nem hajtott ki, akkor biztos, hogy már nem is fog, mehet a komposztba...

2018. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!