Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkaszába (Oleo mac sparta...

Fűkaszába (Oleo mac sparta 25) jaso fd helyett stihl jaso fb olaj megfelelő?

Figyelt kérdés

A gépkönyv szerint jaso fd olajból kell bele 1:50 arábyú keverék. Vettem jaso fb minőségű stihl olajat. Ebből jó lesz belőle az 1:50 arány, vagy töményebb kellene?

Itt az olaj:

m.stihl.hu/STIHL-termékek/Olajok-kenőanyagok-és-kannák/Üzem-és-kenőanyagok/21073-73202/HP-kétütemű-motorolaj.aspx#showPopup



2018. máj. 22. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem és egy géphez sem ajánlom az ásványi olajat. Tény és való,hogy fb olajok ásványiak,de van melyik csak és csak fd kategóriába sorolt gagyi szintetikus olajnál is jobban ellátja a kenést.De van egy nagy hibája.Kokszol,de mindent,ami az égéstérben van.

A minőségi szintetikus olajok verik ezeket is kenés szempontjából.

A Castrol motor racing 2t.MOTUL,Husqvarna XP,Stihl stb szintetikusa.

Az 1.50-es arány cseréld 1:40-esre.

2018. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző: kicsit ellentmondásba keveredtél magaddal.

Ha ez az ásványi Stihl szerinted ugyanolyan jól ken, viszont sokkal jobban kokszol, akkor mit érsz el a 40-es keverékkel? A kenésen már nem kell javítani, viszont a kokszolást jelentősen megnöveli.


Persze, szerintem is használja el a kérdező 1:40-nel, ha már megvette, de az én ismereteim szerint az ásványinak a kenési képessége lényegesen rosszabb, mint a legolcsóbb fullszintetikusnak, ami Jaso FD minősítést kapott. (A magasabb kokszolás mellett.)


Ha nem valami ilyen kis fűszegélynyíró lenne a kérdéses szerkezet, hanem komolyabb használatra kitalált gép, akkor azt mondanám, felesben kellene használni fullszintetikussal. Ennél viszont a 2 l olaj húsz év alatt se fogyna el, gondolom. :)

2018. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!