Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti (nem búvár) szivattyúm...

Kerti (nem búvár) szivattyúm csak kerreg a lapátok nem forognak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma el akarom indítani locsoláshoz és észrevesezm hogy csak kerreg. Csavarhúzóval megmozgattam a lapátokat, mert a burkot nem lehet leszedni, csak tönkreteszem a menetet. De ugyan úgy kerreg. Valami javaslat amit itthon is tudok csinálni?
2018. máj. 22. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is meg kell győződni nem szorúl e .

Mi a fontosabb a burkolat eltávolitása vagy meg győződni arról hogy teljesen szét kell e szedni.Ha nem működik akkor csak ez van ,a burkolat mindenképp lekerül.

2018. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A burkolatot mindenképp le kell szedni. Aztán meg tudod nézni forog e a tengely. Ha szabadon forog gond nélül akkor lehet próbálkozni kondi cserével. De az is lehet hogy szabadon forog de áram adásra befeszül. Ha eleve szorul próláld meg beolajozni a csapágyat. A tengelyt fogóval mozgasd .
2018. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A burokrol nem lehet lecsavarni a csavart mert ha csavarom szétkopik a menet, azt meg nem akarok. Kívülről csavarhúzóval megforgattam, úgy forgott, de utána semmi
2018. máj. 23. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Most csináltattam egy szivattyút. Bátyám kihajította. Szabadon járt viszont áram slatt beszorultva tengely. Csapágyas volt. Egy ismerős anyagárban megcsinálta így 3700 forintból lett egy 60 ezret érő bazi nagy szivattyúm
2018. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem szeded szét, akkor meg nem tudod használni semmire, mert nem működik. Akkor minek rajta a menet?

Szerintem szedd szét, nézd meg, hogy mi ment szét benne, aztán találj ki valami egyedi megoldást a menettel kapcsolatban.

Ha nem ezt csinálod, akkor csak egyetlen lehetőséged marad: a kihajítás.

Lehet, hogy valami fogaskerék elszabadult a tengelyen, vagy lenyalódtak a fogak.

2018. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szétszedtwm a lapátok forognak rendesenx viszont a bekapcsolónál tiszta riozsda az egész, minden csavar olyan
2018. máj. 24. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!